Chcete cestovat na vlastní pěst? Poradíme, jak na to

Praha - Máte v plánu poznávat svět? Pokud je tomu tak, nemusí to být zase až tak složité, jak si dnes celá řada lidí myslí. Jsou zde různé cestovní kanceláře, které nám mohou samotnou cestu od A až do Z naplánovat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Jsou ale ještě jiné možnosti, jak si cestování naplno užít. Je to možnost vyrazit na vlastní pěst. Pokud je právě toto i vaším cílem, podívejte se s námi na několik tipů. Ty jsou spojeny s tím, aby vaše cesta byla:

  • Zajímavá
  • Bezpečná
  • Levná

Letenka je základ

Co je tím nejdůležitějším, co budete v dnešní době potřebovat? Je to zcela určitě letenka, jelikož tato forma cestování je dnes nejenom rychlá a pohodlná, ale je cenově stále výhodnější. Podívejte se například na levné letenky do Hong Kongu, které především ve své zpáteční formě vyjdou opravdu levně. Samozřejmostí je to, že dnes můžete konkrétní letenku koupit pohodlně online, během několika málo minut. Pokud ještě nemáte pevně daný termín cesty, doporučujeme postupovat právě podle cenové nabídky. V rámci jednoho týdne a termínů letů se ceny letenek mohou lišit třeba i o několik tisíců korun.

Zjistěte si váhové limity vašich zavazadel

Ani toto není radno podceňovat, jelikož v současné době platí, že za vyšší hmotnost u vašeho zavazadla zaplatíte skutečně nemalé peníze. A totéž může platit i v případě, že není dodržena jeho konkrétní velikost. Myslete na to ve chvíli, kdy si budete balit své oblečení. Pamatujte, že zatímco stylové dámské šaty váží obvykle jenom několik stovek gramů, boty, nebo riflové kalhoty již mohou být výrazně těžší. Pokud nechcete připlácet, je dobré nejenom vybrat to správné oblečení, ale kufr před samotnou cestou na letiště ještě převážit. Také nezapomínejte na to, abyste si v něm nechali i dostatečnou rezervu na případné suvenýry, nebo jiné věci, které si ze zahraničí budete chtít přivézt. I ty nemusí být zrovna nejlehčí a následní zmatkování na odbavovací přepážce není nic příjemného.

Nezapomínejte na pojistnou ochranu

Když se vám cokoliv stane na území naší země, máte zde k dispozici zákonnou zdravotní pojistku, díky které máte nárok na bezplatné ošetření, ale i řadu jiných zdravotních zákroků. Když se vám podobný úraz stane v zahraničí, může ho vaše pojistka částečně krýt, ale obvykle platí, že se neobejdete bez nutnosti zásah hradit i z vlastní kapsy. Jak se tomuto vyhnout? Vyřiďte si cestovní pojištění online, a to ještě před odletem do cílové destinace. Pokud máte zájem o skutečně plnohodnotnou ochranu, měla by vaše pojistka obsahovat:

  • Pojištění léčebných výloh
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění vaší odpovědnosti

S touto kombinací máte jistotu, že budete skutečně plnohodnotně ochráněni. Co je dobré ještě připomenout, to jsou výše konkrétních pojistných limitů. Zde totiž platí, že čím jsou vyšší, tím pro vás logicky lépe.

Odbavení na letišti může být snadné

To poslední, na co se při cestě na vlastní pěst zaměřit, to je také proces odbavení na letišti. Ten dnes také není nijak složitý a dá se říci, že ho zvládne každý. Důležitá je hlavně bezpečnostní kontrola. Zde nezapomínejte na převážené tekutiny, kterých by mělo být maximálně 100 mililitrů, a měly by být umístěny v samostatném sáčku a v uzavíratelných lahvičkách.

Druhou fází samotné bezpečností kontroly už je jenom nutnost sundat si vše kovové a projít bezpečnostním rámem. Pryč tak musí vaše nádherné šperky, brýle, stejně jako třeba hodinky, nebo pásek na kalhotách. Poté projdete rámem, a pokud je vše v pořádku, vaše věci si vezmete a již můžete bez jakýchkoliv potíží pokračovat do letadla. A jakmile jste ve vzduchu, nezbývá nic jiného, než se těšit na krásy, které vám může přinést právě ona cílová destinace. A těch může být s ohledem na cíl cesty skutečně více než dost.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama