Zoo ve Dvoře Králové oslavila 70. výročí založení

Dvůr Králové - V ZOO Dvůr Králové nad Labem bylo dnes rušno. Zahrada oslavila 70. výročí založení několika novinkami a akcemi.

Přidejte svůj názor

Lev
doporučujeme

Nejnápadnější pro návštěvníky je otevření upraveného hlavního vstupu a zároveň vjezdu do safari, který svou rákosovou střechou zakončenou kůly připomíná brány afrických národních parků. "Na některých místech v rezervacích v Africe jsou vjezdy opatřeny právě takovouto střechou, takže aby lidé už od parkoviště věděli, že jedou do Afriky v České republice," uvedla mluvčí zoo Andrea Jiroušová.

Na vjezd do zoo je napojena nová restaurace Kibo pojmenovaná podle nejvyššího z vrcholů masivu Kilimandžáro.

Křtu mláďat drilů černolících, vzácných primátů obývajících pralesy Kamerunu a Nigérie, která se v zoo narodila na začátku tohoto roku, se ujali zpěvačka nigerijského původu Mariana Wesley a zástupci nigerijského velvyslanectví.

Letošní jubileum si bude zoo připomínat v průběhu celého roku. Na konci května se do ní po 14 letech vrátí hroši, návštěvníkům zahrada představí západoafrické městečko Tiébélé. "Za jednu z nejvýznamnějších letošních událostí však považujeme převoz Elišky, samičky nosorožce černého z našeho chovu, do Afriky, kde podpoří záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu. Transport je naplánován na konec června," uvedl ředitel Přemysl Rabas.

Loni v areálu začalo fungovat lví safari, kde lidé v automobilech projíždějí výběhem mezi volně se pohybujícími šelmami.

Do zoo můžete 7 dní v týdnu, včetně státních svátků. V letní sezóně máme otevřeno od 9 do 18 hodin. Ale ani po zavírací době vás ze zoo nikdo nebude vyhánět, zoo můžete kdykoli opustit turnikety. Večerní vchod se v červenci a srpnu otevírá denně v 19:30 a slouží pro návštěvníky Večerního safari. V květnu, červnu a září je večerní vchod otevřen ve stejnou dobu, ovšem pouze v pátek a sobotu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama