Zoo ve Dvoře Králové oslavila 70. výročí založení

Dvůr Králové - V ZOO Dvůr Králové nad Labem bylo dnes rušno. Zahrada oslavila 70. výročí založení několika novinkami a akcemi.

Přidejte svůj názor

Lev

Nejnápadnější pro návštěvníky je otevření upraveného hlavního vstupu a zároveň vjezdu do safari, který svou rákosovou střechou zakončenou kůly připomíná brány afrických národních parků. "Na některých místech v rezervacích v Africe jsou vjezdy opatřeny právě takovouto střechou, takže aby lidé už od parkoviště věděli, že jedou do Afriky v České republice," uvedla mluvčí zoo Andrea Jiroušová.

Na vjezd do zoo je napojena nová restaurace Kibo pojmenovaná podle nejvyššího z vrcholů masivu Kilimandžáro.

Křtu mláďat drilů černolících, vzácných primátů obývajících pralesy Kamerunu a Nigérie, která se v zoo narodila na začátku tohoto roku, se ujali zpěvačka nigerijského původu Mariana Wesley a zástupci nigerijského velvyslanectví.

Letošní jubileum si bude zoo připomínat v průběhu celého roku. Na konci května se do ní po 14 letech vrátí hroši, návštěvníkům zahrada představí západoafrické městečko Tiébélé. "Za jednu z nejvýznamnějších letošních událostí však považujeme převoz Elišky, samičky nosorožce černého z našeho chovu, do Afriky, kde podpoří záchranu tohoto kriticky ohroženého druhu. Transport je naplánován na konec června," uvedl ředitel Přemysl Rabas.

Loni v areálu začalo fungovat lví safari, kde lidé v automobilech projíždějí výběhem mezi volně se pohybujícími šelmami.

Do zoo můžete 7 dní v týdnu, včetně státních svátků. V letní sezóně máme otevřeno od 9 do 18 hodin. Ale ani po zavírací době vás ze zoo nikdo nebude vyhánět, zoo můžete kdykoli opustit turnikety. Večerní vchod se v červenci a srpnu otevírá denně v 19:30 a slouží pro návštěvníky Večerního safari. V květnu, červnu a září je večerní vchod otevřen ve stejnou dobu, ovšem pouze v pátek a sobotu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama