Máte rádi cyklistiku a hudbu? Vyrazte s projektem Hudba na kole jižní Moravou

Brno - Festival Concentus Moaviae již tuto sobotu 11. června láká k objevování hudebních zážitků i krás jižní Moravy a Dolního Rakouska z cyklistického sedla. Projekt Hudba na kole je jako stvořený pro rodinný výlet a nabízí 14 hudebních zastávek s ochutnávkou různých hudebních žánrů. 

Přidejte svůj názor

Projekt Hudba na kole
doporučujeme

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout společný hudební zážitek celým rodinám, skupinám přátel a malou hudební ochutnávku i těm, kteří by na samotný koncert z různých důvodů nepřišli," komentuje manažerka projektu Zdenka Kachlová a dodává: „Propojení lidí, krajiny a hudby je v tomto kraji stálým a zcela přirozeným jevem. Hudba a zpěv tu vždy zněly na zámku i v podzámčí, v noblesních sálech, v kostelích, na návsích i ve vinohradech."

Cesty povedou lednicko-valtickým areálem a letos poprvé také k dolnorakouským sousedům v přilehlé části Wienviertel. K zastávkám v Mikulově, Sedlci, Hlohovci, Lednici a Valticích tak přibudou další v obcích Schrattenberg, Herrnbaumgarten a Poysdorf.

Během cesty zazní hudba rozličných stylů a žánrů, od klasiky přes jazz a world music až po lidovou hudbu v podání špičkových českých a rakouských hudebníků. Vystoupí například Vilém Spilka Trio, Indigo Quartet, populární rakouské soubory Markus Gaudriot Trio, Kollegium Kalksburg nebo dixieband Nut Jazz Five, ale také mladé hudební formace jako  Midnight Coffee Session, Husákovo kvarteto a pozounové kvarteto JAMU.

Cyklisté mohou na každé zastávce sbírat razítka, odevzdat je na některé z nich, a tak se zúčastnit slosování, v němž mohou vyhrát vstupenky na koncerty festivalu Concentus Moraviae, víno z festivalové vinotéky nebo CD patronky festivalu mezzosopranistky Magdaleny Kožené. 

Letošnímu 21. ročníku festivalu Concentus Moraviae vévodí mezinárodně oceňovaný Pavel Haas Quartet, dále americký soubor Dover Quartet, francouzští Van Kuijk Quartet nebo kodaňský Danish String Quartet. Zcela jedinečným zpestřením bude společné vystoupení patronky festivalu Magdaleny Kožené s Melody Makers Ondřeje Havelky. Zaujme jistě také spolupráce Ivy Bittové se slovenským Mucha Quartetem.

Psali jsme:  

Festival nezapomněla ni na dva velikány Williama Shakespeara a Ludwiga van Beethovena. Na festivalu bude uvedeno všech 16 Beethovenových kvartetních děl. Věčným inspiračním zdrojem hudebních tvůrců je letošní jubilant William Shakespeare. Concentus Moraviae mu vzdává hold jak v klasickém hudebním programu, tak také melodiemi z muzikálů v podání zpěvačky Dashy s Epoque Quartetem. Festival probíhá až do 28. června napříč Moravou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama