Centrum Pece pod Sněžkou láká na zbrusu novou podobu

Pec pod Sněžkou - Oblíbená turistická destinace se po desítkách let svého provozu dočkala nové podoby. Na místě původní socialistické prodejny vzniká nový, moderní multifunkční objekt nazvaný „Apartmány Svatý Vavřinec“.

Přidejte svůj názor

Apartmány Svatý Vavřinec
doporučujeme

Na kupce a následné pronajímání čeká 88 horských designových apartmánů, podzemní garáže a komerční parter se supermarketem, restaurací a širokou škálou služeb. Projekt je svým způsobem výjimečný, leží totiž v krásné lokalitě a pyšnit se může vybaveností, architekturou a designem.

Návtěvníci tak mohou mít vše včetně lyžařského areálu prakticky nadosah a přitom mít blízko do přírody. Umístění projektu v centru horského městečka, které je srdcem Krkonoš, toto beze zbytku splňuje.

Na projektu je nesmírně zajímavý jeho koncept, který v českých podmínkách realizuje Svatý Vavřinec jako jeden z prvních. "Celá řada českých investorů v Alpách zaznamenala zajímavý způsob investice, který je v zahraničí zcela běžný, ale u nás stojí teprve na samém počátku. Investor zakoupí (nejčastěji na hypotéku) apartmán v horském projektu. Následně dle své úvahy využívá apartmán pro sebe a po zbytek času svěřuje apartmán zpět developerovi do pronájmu," uvedl říká Ing. Martin Kubík, majitel developerské společnosti.

"Taková investice tak kombinuje radost z užívání apartmánu na straně jedné s jistým a pravidelným výnosem na straně druhé. Pronájem splatí hypotéku a poté už apartmán pouze vydělává. Podobný produkt zde, ve srovnatelném rozsahu doposud nikdo nenabízel. Přitom jde o tzv. hmatatelnou, jistou investici v podobě nemovitosti, a to mají čeští investoři rádi," dodal.

Kromě apartmánů objekt nabízí i parkování v podzemních garážích, supermarket, lékárnu, recepci, lobby s krbem, vinárnu, vinotéku, restauraci, originální krkonošské wellness, privátní wellness, lyžárnu, skiboxy, dětskou hernu, teenagerskou hernu a hernu pro dospělé a další obchodní prostory pro servis lyží či obchod se sportovním oblečením.

"Při koncipování architektonického návrhu jsme se snažili maximálně oprostit od toho, jak se doposud na českých horách stavělo a navrhnout objekt s takovou vybaveností, jaká do této doby nemá na našich horách obdoby", říká Ing. Arch. Jiří Opočenský z architektonické kanceláře ov-a.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama