Kam k vodě v tropickém týdnu? Přehled nejlepších koupališť

Celá ČR - Protože nás v příštím týdnu podle meteorologů čekají tropické třicítky, byl by hřích sedět doma a užírat se nudou, když můžete vyrazit někam k vodě. Pro ty, co nemají na zahradě bazén, se přímo nabízejí aquaparky a přírodní koupaliště. Ale pozor! Ne všude je voda ideální a zdraví nezávadná.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Máme před sebou opravdu horký týden a nabízí se proto otázka, jak si ho co nejlépe užít. Někdo možná bude grilovat, někdo se smažit v práci, ale většina z vás pravděpodobně vyrazí někam k vodě. A kde jsou nejlepší koupaliště, přehrady a rybníky? Kompletní mapu kvality vody najdete zde.

Ústecký kraj

Jak dokazují mapy kvality vody, koupání na Ústecku je zatím na většině míst nezávadné. Bezesporu nejlepší voda je v jezeře Milada, v Chlumeckém rybníku, ve zbytkové jámě dolu Barbora, v Kamencovém jezeře nebo ve vodní nádrži Vrbenský.

Liberecký kraj

V sousedním libereckém kraji je situace s vodou už o něco horší. Ačkoli se tu najdou i kvalitní vodní plochy jako jižní část koupaliště Kristýna u Hrádku nad Nisou, Nedamov u Dubé, Zákupy na Českolipsku nebo Sloup v Čechách a Nový Bor, jsou tu i koupaliště nebezpečná. Nejhorší situace je v současné době v Českém Dubu na Liberecku. Mírné zdravotní riziko hrozí ale i na Máchově jezeře, Hamerském jezeře či na koupališti Sluníčko u Chrastavy.

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji se vyskytuje mnoho vodních nádrží a rybníků, které nejsou doposud zmapované. Na těchto místech je ale voda opravdu nezávadná - rybník Dolce na Trutnovsku, koupaliště Dachov u Hořic, vodní nádrž Rozkoš u České Skalice, Písník Březhrad, koupaliště Včelné.

Pardubický kraj

Nejlepší koupání v Pardubickém kraji vás čeká v Mělici, v rybníku Dlouhý u Lanškrouna nebo Hluboký u Pardubic.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji jsou hlavně tři místa, kde je pověstná čistá voda. Také tu ale potkáte velké množství lidí. Patří sem přírodní biotop Litovel, vodní nádrž Plumlov a Poděbrady - U Přístaviště.

Moravskoslezský kraj

V sousedním Moravskoslezském kraji je koupališť více. Mezi nejčistší se řadí vodní nádrže Slezská Harta, Budišov, Čerťák, Kacabaja nebo třeba Větřkovice. Skvělý oddych nabízí ale i příhraniční Stříbrné jezero. O něco horší situace je v Brušperku - kde je zhoršený stav vody a kde hrozí vysoké riziko zdravotních následků.

Zlínský kraj

Přírodní koupaliště Albatros, vodní nádrž Všemina, Bystřička nebo Horní Bečva. To jsou jen některá z nezávadných míst, která nabízí Zlínský kraj. O něco málo horší stav vody je v Luhačovicích a v Pahrbku.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj je plný krásných vodních nádrží. Za všechny můžeme jmenovat Výrovice, Nové Mlýny, Brněnskou a Vranovskou přehradu, Palavu nebo Letovice.

Psali jsme:  

Vysočina

Rybníky Kachlička, Velké Dářko, Medlov, Velký a Malý pařezitý rybník či Domanínský rybník. Pokud si chcete někde zaplavat, tak určitě tady je to vhodné. S mírným rizikem ale můžete i na Dalešickou přehradu nebo na Ředkovský rybník.

Středočeský kraj

Máte chuť vyrazit někam za Prahu? Pak zkuste jezero Konětopy, Ostrá, rybník Jureček nebo koupaliště v Chrustenici. Pokud vás lákají jiné kouty Středočeského kraje, doporučujeme přírodní biotop Jince, Orlík, jezero Poděbrady či koupaliště v Bělé pod Bezdězem.

Praha

Máte-li chuť vyrazit do hlavního města, rozhodně nemůžeme opomenout Divokou Šárku, Džbán, přírodní koupaliště Radotín a Šeberák. O něco horší, ale též kvalitní je pláž 1 u Hostivařské přehrady.

Jihočeský kraj

Jestli si chcete zaplavat na jihu Čech, rozhodně se vyhněte Staňkovskému rybníku, kde je situace nejhorší. Raději zajděte na Lipno nebo na Orlík. Rybník Hejtman patří mezi rizikovější.

Plzeňský kraj

Jestli je někde opravdu hodně neověřených koupališť, pak v Plzeňském kraji. Luxusní koupání vás ale čeká v Hracholuskách, Blovicích, Kotynce, Českém údolí nebo na Velkém Bolevickém rybníku. Mezi méně vhodné patří rybník Valcha.

Karlovarský kraj

Vodní nádrž Tatrovice, Jesenice a jezero Michal Sokolov patří mezi top koupaliště Karlovarského kraje. Mezi méně doporučované patří Velký rybník u Hroznětína.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama