Za dobrodružstvím k sousedům. Přehled nejlepších zábavních parků

Praha - Navštívili jste už všechny zábavní parky v ČR? Nevadí! Za zážitkem můžete vycestovat i k sousedům za hranice. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší parky v Rakousku, Německu a Polsku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Německo: Legoland (Günzburg) - svět z kostiček

Vstupem do tohoto oblíbeného stavebnicového ráje velkého jako 26 fotbalových hřišť, se vám i vašim dětem bude tajit dech. V německém zábavním parku najdete kolem čtyřicítky atrakcí, které jsou vytvořeny asi z padesáti milionů kostiček Lega. Bohužel není přímo za hranicemi, najdete jej u městečka Günzburg zhruba 100 km od Mnichova, a tak se vyplatí vydat se sem na celý víkend.

Legoland není jen o kostkách, ale i o zábavních atrakcích jako je horská dráha, otočná vyhlídková věž, pirátská loď a plavba v dinosvětě. Především děti si tam přijdou na své, park nabízí sedm různých světů, ve kterých se svezete vláčkem, zkusíte rýžování zlata apod. Když byste si potřebovali na chvilku od těch všech kostek odpočinout, park nabízí i prohlídku skutečných exotických zvířat.

Německo: Belantis - továrna na zážitky nedaleko Lipska

Jen kousek od česko-německých hranic, na okraji města Lipska, se nachází největší zábavní park ve východním Německu, který byl otevřen v roce 2003. Belantis tak nabízí návštěvníkům každého věku a vzrůstu, den plný dobrodružství, nezapomenutelných zážitků, odpočinku v přírodě a nespotanou zábavu na více než 60 moderních atrakcích. Nejznámější je horská dráha Huracan, která se pyšní titulem jedné z deseti nejstrmějších horských drah světa. Volným pádem se zde padá z výšky 32 metrů!

Park je rozdělen do osmi tematických světů. jako je Údolí faraonů, Rytířský ostrov a Pobřeží objevitelů. Dvě vodní jezera nabídku atrakcí ještě rozšiřují. Návštěvníci se mohou třeba projet na divoké vodě skrz údajně největší pyramidu v Evropě.

Polsko: Rabkoland - kouzelné místo pro celou rodinu

Tento zábavní park plný atrakcí pro celou rodinu se nachází v městečku Rabka-Zdrój. Jde o jeden z největších zábavních parků v Polsku, který se těší velké oblibě od roku 1999. V Rabkolandu kromě kolotočů různých tvarů a velikostí natrefíte i na pohyblivé sochy, strašidelný zámeček nebo farmáře hrajícího na bendžo.

Rabkoland tvoří dohromady 16 ulic a 6 náměstí. Při Náměstí pod palmami si můžete například poslechnout kočičí orchestr, o pár ulic dál na vás již čeká umělá kráva Robčula, při které se můžete pokusit o překonání rekordu v dojení. Mezi oblíbené atrakce patří obrácený dům, kde tak úplně nefungují zákony gravitace, najdete zde i populární muzeum rekordů se 327 exponáty. A samozřejmě zde nechybí spousta kolotočů a nejrůznějších zábavních atrakcí pro děti i dospělé, na které si musíte nakoupit žetony – jedna jízda je za jeden žeton.

Rakousko: Prátr - svezte se na obřím ruském kole

Jeden z nejznámějších zábavních parků v Rakousku má tu výhodu, že se nachází kousek od našich hranic ve Vídni. Jeho dominantou je obří kolo Riesenrad, které tam stojí už od roku 1897. Je vysoké 61 metrů a při dobré viditelnosti z něj máte skvělý výhled na celé město. Prátr nabízí na 250 akčních a zábavních atrakcí – horské dráhy, obří řetízkový kolotoč, domy hrůzy a další.

Pro mladší návštěvníky byl otevřen například Ledovec – interaktivní cesta za ledními medvědy a tučňáky. V Prátru je pestrá nejen zábava, ale také kulinářské možnosti, kterými se můžete nechat hýčkat. Vstupné do parku se neplatí, areál není ani oplocen, je volně přístupný z ulice po celých 24 hodin. Platí se zde až za použití jednotlivých atrakcí.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama