Sluňákov láká na První dožínkové slavnosti

Olomouc – Již v sobotu 17. září od 9.30 hodin se ve Sluňákově na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou uskuteční tradiční den pro veřejnost. Ten bude tentokrát věnovaný dožínkovým slavnostem.

Ilustrační foto
doporučujeme

První dožínkové slavnosti představí Hanou jako kraj úrodný a tradičně zemědělský. Pro děti jsou připraveny ukázky tradičního zpracování obilí s možností si vyzkoušet mlácení obilí cepem, mletí zrní na mlýnku, pečení chleba na ohni nebo tvoření slaměných ozdob. „Budeme rádi, pokud nám lidé přinesou domácí dobroty spolu s receptem, které budou nějakým způsobem souviset právě s dožínkami. Výrobek spolu s návodem připravíme ke sdílení s ostatními návštěvníky," upřesnila koordinátorka Sluňákovských dožínek Jana Vyhňáková.

Hravá stanoviště doplní zpívání písniček o obilí a pečení s paní Fridrichovou, chuťová stezka Lesního klubu Bažinka a fascinující poznávání rostlin všemi smysly Pevnosti poznání. Dále se představí Rodinné centrum Heřmánek nebo Lesní školka Sluněnka. Po celou dobu si návštěvníci budou moci zakoupit produkty regionálních výrobců, kteří si také pro děti připravili tvořivé dílny na využití přírodních materiálů a připomenutí tradice lidových řemesel.
Atmosféru pravých dožínkových slavností zpříjemní dobroty jako hanácké hertepláky, olomoucké harule, regionální pivo nebo káva z olomoucké pražírny. Centrum Sluňákov navíc obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde si mohou návštěvníci užít příjemné setkání s lužní krajinou. Vstup na akci je bezplatný. Více informací lze nalézt na: www.slunakov.cz.

Témata: olomouc
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hvězdárna v Brně nabízí lidem výlet ze Země až na Měsíc

07.07.2020 00:31 Aktualizováno Hvězdárna a planetárium Brno nabízí od dnešního dne obří nafukovací model planety Země a také…

Zajímavost v Mníšku pod Brdy. Zámek, který pohřbil hrad

14.06.2020 19:54 Aktualizováno Zámek Mníšek pod Brdy se nachází ve stejnojmenném městečku v okrese Praha-západ. Vypíná se nevysoko…

Hrad Lauf – západní brána do českých zemích

31.05.2020 16:00 Byť hrad Lauf dílem císaře a českého krále Karla IV., nenajdeme ho dnes na území České republiky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy