Sluňákov láká na První dožínkové slavnosti

Olomouc – Již v sobotu 17. září od 9.30 hodin se ve Sluňákově na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou uskuteční tradiční den pro veřejnost. Ten bude tentokrát věnovaný dožínkovým slavnostem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

První dožínkové slavnosti představí Hanou jako kraj úrodný a tradičně zemědělský. Pro děti jsou připraveny ukázky tradičního zpracování obilí s možností si vyzkoušet mlácení obilí cepem, mletí zrní na mlýnku, pečení chleba na ohni nebo tvoření slaměných ozdob. „Budeme rádi, pokud nám lidé přinesou domácí dobroty spolu s receptem, které budou nějakým způsobem souviset právě s dožínkami. Výrobek spolu s návodem připravíme ke sdílení s ostatními návštěvníky," upřesnila koordinátorka Sluňákovských dožínek Jana Vyhňáková.

Hravá stanoviště doplní zpívání písniček o obilí a pečení s paní Fridrichovou, chuťová stezka Lesního klubu Bažinka a fascinující poznávání rostlin všemi smysly Pevnosti poznání. Dále se představí Rodinné centrum Heřmánek nebo Lesní školka Sluněnka. Po celou dobu si návštěvníci budou moci zakoupit produkty regionálních výrobců, kteří si také pro děti připravili tvořivé dílny na využití přírodních materiálů a připomenutí tradice lidových řemesel.
Atmosféru pravých dožínkových slavností zpříjemní dobroty jako hanácké hertepláky, olomoucké harule, regionální pivo nebo káva z olomoucké pražírny. Centrum Sluňákov navíc obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde si mohou návštěvníci užít příjemné setkání s lužní krajinou. Vstup na akci je bezplatný. Více informací lze nalézt na: www.slunakov.cz.

Témata: olomouc
Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Lauf – západní brána do českých zemích

31.05.2020 16:00 Byť hrad Lauf dílem císaře a českého krále Karla IV., nenajdeme ho dnes na území České republiky,…

ZOO Praha otevřela Darwinův kráter, dorazily tisíce návštěvníků

30.05.2020 13:54 Aktualizováno Pražská zoologická zahrada dnes před polednem otevřela návštěvníkům novou expozici Darwinův kráter.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy