Pat a Mat v muzeu Grévin Praha „… A je to!“

Praha - Pat a Mat, dva pověstně nešikovní kutilové baví svými triky a zlepšováky diváky u televizních obrazovek již přes 40 let. Tito dva kutilové budou k vidění v centru Prahy, kde si na nějaký čas založili své vlastní studio, ve kterém chtějí lidem ukázat, jak třeba vznikají animované filmy. Vše můžete objevit přímo v muzeu, a to na vlastní oči od 14. dubna 2017 na Celetné 15, kde naleznete stálou exhibici rozšířenou o novou interaktivní výstavu věnovanou populárnímu světu legendárních postaviček. „… A je to!“

Přidejte svůj názor

Pat a Mat v muzeu Grévin
doporučujeme

Dva panáčky v čepičkách, rolácích a montérkách vytvořil v roce 1976 kreslíř a výtvarník Lubomír Beneš společně s dramaturgem Jiřím Kubíčkem a výtvarníkem Vladimírem Jiránkem, kteří je vyslali do světa v prvním díle jejich dobrodružství pod názvem „Kuťáci“.
Již pod známějším označením „… A je to!“ se seriál poprvé objevil v roce 1979, ale svá jména – Pat a Mat – získali tito popletení kutilové až o deset let později. Od té doby se dostali do mnoha patálií, vymysleli spousty zlepšováků a baví generace malých a velkých diváků nejen u nás, ale i ve světě. Kromě devadesáti epizod seriálu vznikl i film a divadelní hra, audiokniha, počítačová hra, ale třeba i reklamy inspirované nešikovnými kutily.

Pat a Mat slaví Velikonoce

Od 14. dubna 2017 máte možnost navštívit interaktivní výstavu Pata a Mata, která je umístěna v nejzábavnějším muzeu Grévin Praha v Celetné ulici č. 15. Přijďte objevit svět těchto dvou kutilů. Nahlédnete pod pokličku jejich tvůrců a sami si vyzkoušejte, jak vzniká animovaný film. Pat a Mat budou k vidění v celém muzeu. Budete moci také navštívit jejich obydlí a určitě se setkáte i přímo s nimi, protože tam budou nepřetržitě pracovat po celý velikonoční prodloužený víkend!

Tahle povedená dvojka kutilů vám ukáže technologie z produkce animovaných filmů. Můžete se stát součástí Patova a Matova světa díky trikové fotografii a 3D iluzím. Na workshopu light – art show si návštěvníci vyzkoušejí malování světlem známé z divadla Ta Fantastika od umělce Alexe Dowise. Tajemný přístroj Phenakistoscope přiblíží, jak se animované filmy dříve skutečně vyráběly. Je povoleno vše zkoušet, fotit, všeho se dotýkat a hlavně se bavit. Interaktivitě a fantazii se meze nekladou.

Údržbáři na sezonu

Výstava, která potrvá od dubna do konce léta, vznikla pod oficiální záštitou starosty Prahy 1. Tím začíná dlouhodobá spolupráce mezi Musée Grévin Prague a hlavním městem Praha.

img-responsive

Pat a Mat v muzeu Grévin | foto: Havas PR Prague

Přijměte naše pozvání a vydejte se na cestu prostorem a časem magickými světy Grévin Praha, kde se nečekaná setkání stávají skutečností. Odhalte tajemství slavných, staňte se partnery hvězd a zažijte nový rozměr zážitku s mobilní aplikací Grévin Praha, která se stane vaším osobním průvodcem! Pat a Mat se těší na setkání v nejzábavnějším muzeu voskových figurín Grévin Praha!

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama