Zoo Praha zahajuje sezonu. Přijďte se podívat na mláďata, láká ředitel veřejnost

Praha - ZOO Praha dnes zahájila svou 87. sezónu. Letos plánuje vybudovat australskou expozici a postavit nový pavilon goril. Ředitel Miroslav Bobek veřejnosti doporučil, aby navštívila nová mláďata.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Letos začneme stavět jak expozici Austrálie, tak konečně nový pavilon goril. Konečně se podařilo překonat všechny překážky a budeme moct začít stavět. Věřím, že až se tu sejdeme na konci této sezony nebo na začátku té příští, tak bude vidět velký pokrok v budování zahrady," řekl Bobek.

Areál by se měl skládat z expozice ďáblů medvědovitých, největších žijících vačnatců Tasmánie, vybudován by měl být například průchozí výběh s dvěma druhy klokanů.

Loni přišlo v zoo na svět 1261 mláďat 219 druhů zvířat. Velký důvod k radosti měli letos také trojští chovatelé kočkovitých šelem. Počátkem října porodila samice tygra malajského Banya dvě mláďata. Mezi největší chovatelské úspěchy patří také narození mláděte papouška kakadu palmového, které se vylíhlo 20. dubna.

Bobek dnes návštěvníkům také doporučil, aby se šli podívat na mláďata. "Víte jak to je, je to jako v našem životě. Jsou malá, ale najednou zjistíte, že už z nich jsou dospělí a nakonec vylétnou z hnízda ven a možná už je tady nezastihnete," řekl Bobek.

Letošní sezona je spojena s kampaní Vzácní a jedineční. V rámci projektu zoo představuje neznámá a méně populární zvířata, která jsou ohrožena.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama