Zoo Praha trhá rekordy v návštěvnosti, narodilo se další mládě

Praha - Pražskou zoologickou zahradu navštívilo od začátku roku už 500.000 lidí. Na twitteru to dnes oznámil ředitel zahrady Miroslav Bobek. Dodal, že dosud nikdy nebyla půlmilionová hranice překročena tak brzy, loni jí zoo dosáhla 5. až června a rok předtím 3. června. Za celý loňský rok zamířilo do Troji skoro 1,5 milionů návštěvníků.

Levhart
doporučujeme

"Za vysokou návštěvnost vděčíme velmi příznivému počasí," konstatoval ředitel zoo v tiskové zprávě. Kromě vysoké návštěvnosti mají dnes v pražské zoo ještě jeden důvod k radosti. V noci se totiž narodilo mládě bizona. "Je spolu s matkou vidět ve výběhu, zatím vypadá vše v pořádku," napsal Bobek.

Od začátku roku zaznamenala pražská zoo několik vzácných přírůstků. Koncem dubna se narodilo mládě samici hrabáče kapského Kvídě a v březnu se už podeváté dočkala potomka gueréza pláštíková Lucie. Na jaře přišla na svět také trojice štěňat jihoamerických psů pralesních. Chov těchto šelem je přitom v zoologických zahradách spíše výjimečný a příliš se nedaří.

"Středem zájmu je samozřejmě i naše mládě hrabáče nebo tygřata, nemluvě o slůňatech nebo mláďatech goril," komentoval návštěvnost Bobek.

Zoo Praha patří mezi nejnavštěvovanější místa v Praze. Od roku 2005 každý rok návštěvnost překračuje hranici jednoho milionu. Loni ji navštívilo 1,445.126 lidí. Šlo tak o druhý nejlepší výsledek za dobu její existence.

Letošní půlmiliontý návštěvník s rodinou dostal pamětní listinu a vyzkoušel si krmení velbloudů.

Letošní teplé a slunečné jaro návštěvnosti zoologických zahrad v Česku přeje. V zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce se počet návštěvníků od ledna do poloviny května meziročně zvýšil zhruba o třetinu na 110.000. Hlavně o víkendech byla zahrada plná lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama