Dovolená v Albánii? Skvělá destinace pro milovníky pláží i přírody

Tirana - Dětem začínají letní prázdniny a vás jistě zajímá, kam se vydat, ať už k moři, za poznáním, či za přírodou. Ti, kteří se rozhodnou pro moře, okamžitě přemýšlí o starém dobrém Chorvatsku, případně i o Španělsku, Řecku a dalších destinacích. A co takhle do Albánie? To je asi ta poslední země, kam by vás napadlo vyrazit na dovolenou. Ale proč? Na rozdíl od jiných zemí si zde užijete nejen moře, ale úchvatnou přírodu. O podrobnostech dovolené v Albánii informovala cestovní kancelář Fischer.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Albánie
doporučujeme

Před pádem železné opony měla Albánie jeden z nejtvrdších komunistických režimů a byla v podstatě zcela izolovaná od okolního světa, a to jak západního, tak i východního. I z tohoto důvodu byla myšlenka trávení prázdnin v takové zemi naprosto vyloučená. Dnes je ale všechno jinak.

Kam se ale v Albánii vydat? Na rozdíl od destinací, které jsou určeny výhradně pro pobytové zájezdy, vám Albánie nabízí kromě krásných a čistých písečných pláží, jimiž je proslulá Dračská riviéra, také nádhernou a nedotčenou přírodu, starobylá města a výbornou kuchyni.

Pokud se vám opravdu nechce strávit celou dovolenou ležením na pláži a čtením novin, pak vám vřele doporučujeme navštívit města Berat, Butrint a Gjirokäster, kterým se dokonce podařilo zařadit na seznam kulturního dědictví UNESCO.

V případě, že se řadíte mezi milovníky přírody, pak tu pro vás jsou chráněné rezervace, mezi něž patří vysoké hory, křišťálová jezera a vodopády. Toto vše můžete najít v národních parcích Dajti, Karaburun-Sazan, Theth a Valbona. Za návštěvu stojí také nejvyšší pohoří Korab, nebo Ochridské jezero.

Je Albánie bezpečnou destinací?

Vzhledem k současné situaci v Evropě a k obavám z terorismu se jistě mnozí z vás začnou ptát, zda se jedná o bezpečnou zemi. V dnešní době není ostatně ani výjimkou, že se mnozí bojí cestovat i třeba do Paříže, kde se například staví okolo Eiffelovy věže ochranná zeď. 

Co se týče bezpečnostní situace, tak ta se v poslední době výrazně zlepšila, ale přesto Ministerstvo zahraniční ČR varuje před cestováním do odlehlých horských oblastí na severu země v blízkosti kosovských a černohorských hranic. V roce 2001 se v této oblasti například ztratili tři čeští turisté. Pokud jde ale o cestování na hlavních silničních tazích spojujících Albánii se sousední Makedonií, Černou Horou, Kosovem a Řeckem, tak ty jsou naprosto bez rizika. Tak jako tak je silniční infrastruktura ještě pořád na špatné úrovni a je potřeba počítat s delší časovou rezervou při cestování z města do města.

Obecně vzato je nejlepším způsobem cesty do Albánie letecká doprava. Mezi Prahou a Tiranou existuje přímé letecké spojení, které ale není kvůli nízké poptávce, tak moc frekventované. V případě, že se vám nepodaří sehnat přímou letenku do Tirany, můžete bez problémů přestupovat v Bělehradě, Athénách, případně Istanbulu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy