Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě a pestrou nabídkou festivalů. Léto ještě nekončí. Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy.

Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy

1. Má vlast – zblízka a nahlas

Česká filharmonie ve spolupráci s londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast zblízka a nahlas. V šesti krajských městech máte možnost vstoupit do speciální zatemněné konstrukce a nechat se pohltit 25minutovou videosmyčkou na devíti velkoformátových plochách v rozlišení 4K, kterou doprovází dvě legendární skladby v mistrovském provedení České filharmonie. Výstava bude cestovat městy po celé České republice, navštíví Plzeň, Prahu, Hrádek Králové, Liberec a Ostravu.

 

2. Letní Letná – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla

Letní Letná – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Do Prahy přiváží ty nejlepší soubory z celého světa. V průběhu čtrnácti ročníků představila nejen prestižní soubory z celé Evropy, ale uvedla také umělce z Austrálie, Kanady, Mexika či Uruguaye. V roce 2018 se koná 15. ročník již legendárního pražského festivalu, který organizátoři označili jako jeden z nejextrémnějších. Zahájení festivalu proběhne 15. srpna, skončí 2. září.

img-responsive

letní festivaly | foto: http://www.letniletna.cz/

 

3. Pardubický festival vína 2018

Kvalitní víno, dobré jídlo, hudba a hezká atmosféra architektury pardubického zámku. V termínu 24. a 25. srpna se koná 21. ročník Pardubického festivalu vína. V rámci výstavy vín můžete za doprovodu cimbálu ochutnat domácí i zahraniční vína od více než padesáti vinařů. „Chceme daleko více propojit kvalitní vína s kvalitní gastronomií a kulturním programem,“ říkají organizátoři.

 

4. Hrady CZ

Letní kulturní festival Hrady CZ běží téměř celé léto a je zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech. V průběhu srpna festival v různých termínech navštíví čtyři krásné lokality – hrad Veveří (Jihomoravský kraj), Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj), hrad Bouzov (Olomoucký kraj) a skončí v Bezdězu (Liberecký kraj). Program festivalu je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény a divákům nabídne výjimečnou atmosféru a možnost stanování zdarma v místě konání akce.

 

img-responsive

Visací zámek na festivalu Hrady CZ | foto: Archiv fotografií Hrady CZ

5. Den Brna

Městská slavnost je připomínkou slavné a úspěšné obrany brněnských hradeb před útoky švédského vojska za třicetileté války. Brno si tento významný den připomíná každý rok v termínu vždy kolem 15. 8. Letošní oslavy 373. výročí budou probíhat hned dva víkendy a uskuteční se na dvou brněnských vrších – na Petrově a na Špilberku. O víkendu 11. – 12. 8. bude připraven program na Petrově a v jeho okolí, mezi víkendy bude připravena zábava pro děti a oslavy zakončí v sobotu 18. 8. historická vojska na Špilberku.

img-responsive

Den Brna | foto: https://ticbrno.cz

Zpěvačka Horká se chtěla nakazit, pak covidu podlehla. Jste odpad, vzkázal…

17.01.2022 13:05 Již dva hudebníci spojení s folkovou skupinou Asonance zemřeli za necelé tři týdny letošního roku.…

Ministr kultury Martin Baxa dnes rezignoval na funkci primátora Plzně,…

17.01.2022 10:50 Ministr kultury Martin Baxa (ODS) dnes rezignoval na funkci primátora Plzně. Už loni v listopadu…

Podle příznaků se varianta koronaviru omikron od delty nepozná, tvrdí…

17.01.2022 16:56 Jen podle příznaků se podle lékařů varianta koronaviru omikron od delty rozeznat nedá, méně častá…

Svaz pacientů ČR dnes jmenoval Ratha ombudsmanem pro střední Čechy a Prahu

17.01.2022 14:06 Svaz pacientů ČR dnes jmenoval bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha pacientským ombudsmanem…

Jedna z největších záhad dosud nerozluštěna. Co se stalo na lodi Mary…

17.01.2022 09:24 Píše se rok 1869 a v newyorském přístavu se připravuje na cestu do italského Janova menší…

Související:

Právě se děje

reklama