Nevíte, kam v létě vyrazit na výlet nebo za kulturou? Máme pro vás pár tipů

Praha – Turistické atrakce v Česku lákají turisty zajímavými akcemi, aktivním odpočinkem na přírodě a pestrou nabídkou festivalů. Léto ještě nekončí. Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy.

Přidejte svůj názor

Pokud nevíte kam vyrazit, nechte se inspirovat našimi tipy
doporučujeme

1. Má vlast – zblízka a nahlas

Česká filharmonie ve spolupráci s londýnskou společností 59 Productions připravila k 100. výročí založení Československa audiovizuální instalaci Má vlast zblízka a nahlas. V šesti krajských městech máte možnost vstoupit do speciální zatemněné konstrukce a nechat se pohltit 25minutovou videosmyčkou na devíti velkoformátových plochách v rozlišení 4K, kterou doprovází dvě legendární skladby v mistrovském provedení České filharmonie. Výstava bude cestovat městy po celé České republice, navštíví Plzeň, Prahu, Hrádek Králové, Liberec a Ostravu.

 

2. Letní Letná – Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla

Letní Letná – festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Do Prahy přiváží ty nejlepší soubory z celého světa. V průběhu čtrnácti ročníků představila nejen prestižní soubory z celé Evropy, ale uvedla také umělce z Austrálie, Kanady, Mexika či Uruguaye. V roce 2018 se koná 15. ročník již legendárního pražského festivalu, který organizátoři označili jako jeden z nejextrémnějších. Zahájení festivalu proběhne 15. srpna, skončí 2. září.

img-responsive

letní festivaly | foto: http://www.letniletna.cz/

 

3. Pardubický festival vína 2018

Kvalitní víno, dobré jídlo, hudba a hezká atmosféra architektury pardubického zámku. V termínu 24. a 25. srpna se koná 21. ročník Pardubického festivalu vína. V rámci výstavy vín můžete za doprovodu cimbálu ochutnat domácí i zahraniční vína od více než padesáti vinařů. „Chceme daleko více propojit kvalitní vína s kvalitní gastronomií a kulturním programem,“ říkají organizátoři.

 

4. Hrady CZ

Letní kulturní festival Hrady CZ běží téměř celé léto a je zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech. V průběhu srpna festival v různých termínech navštíví čtyři krásné lokality – hrad Veveří (Jihomoravský kraj), Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj), hrad Bouzov (Olomoucký kraj) a skončí v Bezdězu (Liberecký kraj). Program festivalu je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény a divákům nabídne výjimečnou atmosféru a možnost stanování zdarma v místě konání akce.

 

img-responsive

Visací zámek na festivalu Hrady CZ | foto: Archiv fotografií Hrady CZ

5. Den Brna

Městská slavnost je připomínkou slavné a úspěšné obrany brněnských hradeb před útoky švédského vojska za třicetileté války. Brno si tento významný den připomíná každý rok v termínu vždy kolem 15. 8. Letošní oslavy 373. výročí budou probíhat hned dva víkendy a uskuteční se na dvou brněnských vrších – na Petrově a na Špilberku. O víkendu 11. – 12. 8. bude připraven program na Petrově a v jeho okolí, mezi víkendy bude připravena zábava pro děti a oslavy zakončí v sobotu 18. 8. historická vojska na Špilberku.

img-responsive

Den Brna | foto: https://ticbrno.cz

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama