Ostravský Dinopark otevřel: DinoExpres jezdí ZDARMA!

Ostrava - Třetí sezonu zahájil začátkem dubna Dinopark Ostrava v Doubravě u Orlové. Novinkou je jízda DinoExpresem zdarma, informoval provozovatel Jiří Machálek.

Přidejte svůj názor

Dinopark Ostrava

"Pro odvážné návštěvníky druhohor je připraven speciální silniční vlak DinoExpres. Tato souprava odveze naše cestující do míst, která nejsou v DinoParku pěšky přístupná, a na kterých uvidí nové modely a zažijí další dobrodružství. Jízda DinoExpresem trvá asi 15 minut. Neomezený počet jízd je obsažen v ceně vstupenky, a to jak pro děti, tak i pro dospělé," řekl Machálek.

Ve 3D kině Dinopark promítá v letošní sezóně film Giganotosaurus 3D – příběh mláděte, které se v dospělosti potká s predátorem, který kdysi zahubil jeho matku. "Tentokrát je náš hrdina ale velký a v plné síle. Film včetně hudby a průvodního slova je vyrobený speciálně pro DinoPark a promítáme ho pouze zde," dodal provozovatel.

Unikátem světového významu je v DinoParku umístěná živá druhohorní rostlina Wellemi Nobilis. "Tento strom, druh pravěké borovice, byl objeven v roce 1994 v počtu pouhých 39 exemplářů v australské divočině. Pro botanika je setkání s touto rostlinou totéž, co pro biologa setkání se skutečným, živým dinosaurem. Rostlina žila na Zemi před 175 mil. lety," přiblížil Machálek.

V dubnu je Dinopark přístupný veřejnosti pouze o víkendech od 9 do 18 hodin, od května pak denně od 9 do 18 hodin. Dospělí za vstup zaplatí 150 korun, děti od tří do 15 let 80 korun, rodinné vstupné je 400 korun.

Dinopark nabízí tři desítky scenérií se 70 modely druhohorních dinosaurů v životní velikosti a v jejich přirozeném prostředí tak, jak obývali planetu před mnoha miliony let.

Více informací najdou zájemci na www.dinopark.cz.

Témata: Ostrava | dinopark
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama