Nejlepší místo pro letní dovolenou? Podle Lonely Planet Slovensko

Turistický průvodce Lonely Planet označil slovenské Vysoké Tatry pro letošní rok za nejlepší prázdninovou destinaci v Evropě. Kromě Slovenska se v žebříčku také objevily španělská metropole Madrid, chorvatská Istrie nebo islandské pobřeží.

Štrbské pleso
doporučujeme

Cestovatelům průvodce na Slovensku doporučuje hlavně pozorování divoce žijící zvěře včetně medvědů, vlků, rysů nebo kamzíků. Do čela žebříčku Vysoké Tatry vynesly i horské výstupy, například na na nejvyšší horu Gerlachovský štít, a pohostinnost na horských chatách.

Seznam má sloužit jako inspirace k cestám po Evropě. "Žebříček nejlepších letních destinací v Evropě na rok 2019 představuje destinace, kam je v tuto chvíli nejlepší začít plánovat cestu," řekl zástupce Lonely Planet Tom Hall.

Druhé místo obsadilo španělské hlavní město Madrid, které podle průvodce turisté často opomíjejí kvůli Barceloně na východním pobřeží. Metropole může nabídnout nejlepší noční život v celé Evropě a udržitelný životní styl, uvádí průvodce.

Mezi tři nejlepší se dostala ještě pobřežní cesta na severu Islandu, kde údajně ani v turisty oblíbené zemi mnoho lidí nepotkáte. Osm set kilometrů dlouhá a nově otevřená turistická trasa vede přes 21 vesnic a čtyři ostrovy a lze na ní vidět okouzlující krajinu s vodopády a ledovci nebo si užít zimní sporty a pozorování velryb.

V žebříčku se umístily také Itálie, Skotsko, Francie, Švýcarsko a také Chorvatsko a Bosna a Hercegovina. Podle Lonely Planet stojí za to navštívit také celé Lichtenštejnsko, malou alpskou zemi lze kompletně obejít za pár dní.

1. Vysoké Tatry Slovensko
2. Madrid Španělsko
3. Arktická pobřežní cesta Island
4. Hercegovina Bosna a Hercegovina
5. Bari Itálie
6. Shetlandy Skotsko
7. Lyon Francie
8. Lichtenštejnsko
9. Vevey Švýcarsko
10. Istrie Chorvatsko

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrádek u Nechanic je kouskem Anglie ve východních Čechách

25.07.2020 12:30 Romantický zámek Hrádek u Nechanic patří mezi nejmladší zámky u nás. Nachází se ve východních…

Hrad Švihov patří mezi nejzachovalejší vodní hrady v Evropě

12.07.2020 17:37 Aktualizováno I přes svou středověkou strohost zaujme gotický vodní hrad Švihov svou členitostí a rozmanitostí.…

Hrad Velhartice ukrýval nejen české korunovační klenoty, ale i evropský…

11.07.2020 20:58 Aktualizováno Malebný hrad Velhartice se nachází jižně od Klatov v západních Čechách. Vypíná se vysoko na…

Hvězdárna v Brně nabízí lidem výlet ze Země až na Měsíc

07.07.2020 00:31 Aktualizováno Hvězdárna a planetárium Brno nabízí od dnešního dne obří nafukovací model planety Země a také…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama