V Zoo Praha se narodila dvě koťata ohroženého tygra sumaterského

Praha - V pražské zoologické zahradě se v sobotu narodila dvě mláďata tygra sumaterského. Zoo se tak může pochlubit dalším vzácným přírůstkem, ve volné přírodě žije totiž těchto zvířat už jen několik stovek jedinců, řekla v neděli Mediafaxu mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová.

Přidejte svůj názor

371

"V sobotu tygřice Surami porodila dvě tygří mláďata. Je ještě předčasné radovat se z této zprávy. Mláďata jsou zatím v pořádku, zatím pijí, ale více o jejich zdravotním stavu ukážou až další týdny," řekla Ptačinská Jirátová.

Tygr sumaterský je kriticky ohrožený zvířecí druh, ve volné přírodě žije v současné době už jen kolem čtyř set jedinců. "V evropských zoologických zahradách se populace pohybuje kolem stovky zvířat, to znamená, že každý odchov je velice vzácný," přiblížila mluvčí.

V pražské zoo se tygra sumaterského podařilo odchovat naposledy v roce 2007, kdy se narodil samec Falco, otec novorozených mláďat.

Podle Pračinské Jirátové bude trvat několik týdnů, než bude jasné podat jasnou zprávu o zdraví malých tygrů a než vůbec vylezou z porodních boxů. Zoo doufá, že návštěvníci novorozené šelmy poprvé uvidí už na konci letních prázdnin.

Témata: zoo | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama