FOTO: Kehlstein u Berchtesgadenu, místo, kde se také tvořily světové dějiny

Berchtesgaden - Vydali jsme se s objektivem fotoaparátu na Kehlstein, jenž leží 1834 m.n.m. Zde je postaveno tzv. Orlí hnízdo - Kehlsteinhaus, tedy bývalá čajovna Adolfa Hitlera. Z tohoto místa je v případě příznivého počasí nezapomenutelný výhled na Berchtesgadenské alpy.

Přidejte svůj názor

Kehlsteinhaus, Berchtesgaden

Na Kehlstein se můžete vydat buď pěšky po pěších stezkách a nebo z parkoviště v Obersalzbergu, odkud vyjíždí každou půlhodinu speciálně zpřevodovaný autobus, který je ještě navíc unikátní tím, že ma na autobus velmi krátký rozvor kol. Autobusem překonáte výškový rozdíl 729 m pomocí jediné zatáčky až přijedete na parkoviště Kehlstein.

Zde ve skalní štole, kterou procházel i všem známý diktátor Adofl Hitler narazíte asi po sto metrech na výtah, kterým se za 41 sekund dostanete na vrchol Orlího hnízda.

Bývalé rekreační sídlo Adolfa Hitlera nabízí nezapomenutelný výhled do údolí Berchtesgadenu.

Ještě doporučujeme navštívit Königsee – Královské jezero, kde je možnost projížďky elektročlunem po jezeře na poloostrov sv. Bartholoma s kostelem. Mimořádnou atrakcí je proslulé echo Královského jezera. Alternativně je možné vyjet lanovkou na další vyhlídkový vrchol Jenner.

V případě špatného počasí navštivte solný důl, kde si můžete prohlédnout a vyzkoušet, jakým způsobem se v minulosti těžila sůl...

Témata: výlety | berchtesgaden
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama