České aquaparky jsou nekvalitní a předražené!

Praha - Kdo chce navštívit český aquapark, musí si sáhnout poměrně hluboko do kapsy. Oproti těm zahraničním jsou nejen drahé, ale i menší a nekvalitnější. A tak se podle Lidových novin zvolna začínají dostávat do ztrát.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Zatímco pro Němce či Rakušany je návštěva aquaparku často součástí životního stylu, Češi do nich zavítají spíš svátečně. Důvodem je to, že ceny jsou u nás podobné jako v zahraničí, ale Němci vydělávají třikrát víc.

Obrovský vodní komplex nedaleko Berlína - Tropical Islands - přijde dospělého na 600 až 700 korun na den. Čestlický Aquapalace stojí dospělého 650 korun. A je mnohem menší. Centrum Babylon v Liberci vyjde dospělého na 320 Kč, přitom podobně velký německý aquapark je o sto korun levnější.

Proč jsou v zahraničí tak levné? Naši sousedé jsou zvyklí užívat si vodních radovánek častěji než Češi, proto mohou provozovatelé snížit ceny. A stejně jsou ziskoví. Čechy navíc také potrápila ekonomická krize, proto si dvakrát rozmýšlejí, jestli utratit tolik peněz za koupání. Mnozí dávají raději přednost klasickým koupalištím.

Mnohá česká zařízení se proto podle Lidových novin dostávají do ztrát. Příkladem může být Aquapark Špindlerův Mlýn, do něhož loni zavítalo o 6 tisíc méně návštěvníků než v roce 2009.

"Zisk očekáváme stále nižší, a to i z důvodu neustále se zvyšujících nákladů na energie a daně," řekl LN vedoucí aquaparku Petr Doubrava.


Vyražte na Slovensko či do Rakouska

Mnohá zařízení jsou ve ztrátách již nyní a města je často musí dotovat. Pro Čechy, kteří bydlí blízko hranic, chtějí si užít koupání a nestačí jim obyčejný bazén, je totiž mnohem lákavější zajet si do sousední země.

V Německu mohou kromě zmiňovaného Tropical Islands zajet například do aquaparku Erlebnisbad Aquafit - Waldmünchen, který leží jen 5 kilometrů od hranic, poblíž Domažlic. Celodenní vstupné je pro dospělého 233 korun, celodenní rodinné dokonce jen 485 korun (20 eur). Zařízení nabízí kondiční bazén, zábavní bazén s atrakcemi či kanál s divokou vodou.

V Rakousku si můžete vybrat také ze dvou komplexů nedaleko hranic. Nově otevřený EurothermenResort Bad Schallerbach leží 80 km od hranic, blízko Lince. Kromě skluzavek a tobogánů nabízí dokonce i 5D kino.

Therme Laa - Laa an der Thaya leží pouze 2 kilometry od českých hranic a je dostupný zejména pro Jihomoravany. Za den zaplatí 517 korun dospělý a 323 korun dítě. A pokud máte zrovna narozeniny, máte vstup zdarma.

Vykoupat se vyplatí jet i na Slovensko. Tatralandia leží u Liptovského Mikuláše, dospělého vyjde na 460 korun za den, děti, studenty a důchodce na 388 korun. Užívat si podle informací LN můžete v 9 celoročních a 5 letních bazénech, řádit na 30 tobogánech a navíc se můžete v areálu i ubytovat.

Témata: aquapark
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama