Švejk vyrazí vlakem! Kde? Mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi

Praha - Stodesáté výročí provozu železniční tratě spojující středočeské obce Zadní Třebaň a Lochovice připomene sobotní jízda speciálního parního vlaku, v jehož čele stane lokomotiva 310 zvaná Kafemlejnek. Podle Miloslava Frýdla by se mezi cestujícími měli objevit i císař František Josef I. a voják Švejk.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Na 'inspekční cestu' se vlakem vypraví také císař František Josef I. s doprovodem. K jeho poctě bude ve většině stanic připraven speciální kulturní program. Na palubě se kromě toho objeví i dobrý voják Josef Švejk," láká na sobotní jízdu Frýdl.
 
Pasažéři se tak kromě monarchy a legendární postavy z pera spisovatele Jaroslava Haška mohou těšit také na staropražskou kapelu Třehusk, hlásnotřebaňské Holky v rozpuku, liteňské pěvce, lečské vodníky, Magdalenu Dobromilu Rettigovou, osovské hasiče s historickou stříkačkou, svinařské mopedisty či taneční skupinu Proměny.
 
V průběhu jízdy si pak cestující budou moci pochutnat na postřižinském pivu.
 
Vlak, který vypraví občanská sdružení Naše noviny a Všeradova země, vyrazí ze Zadní Třebaně v sobotu v 9.50, do cílové stanice dorazí šest minut před polednem. Nazpět se souprava vydá půl hodiny po poledni, aby zpět na nádraží v Zadní Třebani vjela ve 14.22.

Loading...
Témata: zajímavosti
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejmenší hrad u nás ani zdaleka nepřipomíná hrad. Kde ho najdeme?

11.08.2019 16:52 Velkolepá díla středověkých stavitelů v podobě hradů patří neodmyslitelně k české krajině. Ty…

Dovolená na vodě? Expert pro EZ vysvětlil, na co si dát pozor a kam vyrazit

22.07.2019 11:13 Dovolená trávená splouváním řeky patří v tuzemsku k tradičním a velmi oblíbeným. Zeptali jsme se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama