Švejk vyrazí vlakem! Kde? Mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi

Praha - Stodesáté výročí provozu železniční tratě spojující středočeské obce Zadní Třebaň a Lochovice připomene sobotní jízda speciálního parního vlaku, v jehož čele stane lokomotiva 310 zvaná Kafemlejnek. Podle Miloslava Frýdla by se mezi cestujícími měli objevit i císař František Josef I. a voják Švejk.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Na 'inspekční cestu' se vlakem vypraví také císař František Josef I. s doprovodem. K jeho poctě bude ve většině stanic připraven speciální kulturní program. Na palubě se kromě toho objeví i dobrý voják Josef Švejk," láká na sobotní jízdu Frýdl.
 
Pasažéři se tak kromě monarchy a legendární postavy z pera spisovatele Jaroslava Haška mohou těšit také na staropražskou kapelu Třehusk, hlásnotřebaňské Holky v rozpuku, liteňské pěvce, lečské vodníky, Magdalenu Dobromilu Rettigovou, osovské hasiče s historickou stříkačkou, svinařské mopedisty či taneční skupinu Proměny.
 
V průběhu jízdy si pak cestující budou moci pochutnat na postřižinském pivu.
 
Vlak, který vypraví občanská sdružení Naše noviny a Všeradova země, vyrazí ze Zadní Třebaně v sobotu v 9.50, do cílové stanice dorazí šest minut před polednem. Nazpět se souprava vydá půl hodiny po poledni, aby zpět na nádraží v Zadní Třebani vjela ve 14.22.

Témata: zajímavosti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama