Hrady chystají předvánoční akce, sezona byla průměrná

Olomouc - Návštěvnická sezona hradů a zámků skončila, většinou byla srovnatelná nebo mírně horší než vloni. Například na hrad Bouzov na Olomoucku přišlo o pět tisíc lidí méně než v minulém roce, uvedla pro agenturu Mediafax vedoucí návštěvnického provozu hradu Šárka Süsserová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Návštěvnická sezóna sice již skončila, ale do konce roku mají na hradech naplánované výjimečné akce pro návštěvníky, proto ani celkový počet návštěvníků není zcela uzavřen.

"Ke konci října jsme zatím počet návštěvníků ve srovnání s minulým rokem nevyrovnali, ale v tržbách jsme oproti loňsku úspěšnější. S průběhem sezóny jsme tedy spokojeni," uvedla Süsserová. Zatímco vloni Bouzov navštívilo 97 879 lidí, letos 92 124.

"V letošním roce jsme návštěvníkům hradu nabídli i více doprovodných akcí, ajko jsou koncerty, kostýmované prohlídky, obohatili jsme program letních víkendů. Víkend s princeznou Šahrazád byl rozšířen o vystoupení profesionálních tanečnic, Jarmark a karneval změnil název na Bouzovský mumraj aneb markraběte Jošta turnaj a přibyl v něm rytířský turnaj v parku a soutěž pro děti O zlatý dukát markraběte Jošta. V červnu zde natáčeli pohádku ruští filmaři, televize u nás natáčela svůj pořad Kluci v akci,"doplnila vedoucí.

V měsíci prosinci nabízí Bouzov navíc speciální Adventní prohlídky s předváděním vánočních zvyků a ochutnávkou tradičních vánočních jídel a s živým Betlémem.

Témata: hrady a zámky | Vánoce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama