Liberec má lokální platidlo. Dukáty a jdou na odbyt

Liberec - Lokální platidlo dukát v hodnotě 40 libereckých rytířů se v Liberci prodává od 12. prosince a jdou velmi dobře na odbyt. Mluvčí města Pavlína Stránská agentuře Mediafax v úterý sdělila, že prodána byla více než třetina vyraženého množství.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"V jablonecké mincovně nám vyrazili dvacet tisíc dukátů, před svátky bylo prodáno již sedm tisíc a zájem o ně je stále velký. Prodávají se v Městském informačním centru, které je otevřeno i mezi svátky od 8.00 do 17.00 v sobotu na Silvestra zavírá ve 12.00," informovala Stránská.

Dukáty nechalo město vyrazit v rámci své propagace. Mince o průměru tří centimetrů má na jedné straně znak Liberce a na druhé je jeden ze symbolů města Rytíř s označením hodnoty a doby platnosti, která je do konce roku 2012. Dukáty jsou nejen zajímavými suvenýry, ale také originálním platidlem. Stojí 40 korun a v hodnotě 40 korun s nimi lidé budou moci platit ve vybrané síti obchodů.

Témata: výlety
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství zámku Žleby: Romantická krása skrývající drsné jádro

01.12.2018 17:55 Nádherný a romanticky vyhlížející zámek se nachází ve Středních Čechách nedaleko Čáslavi. V rámci…

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama