Mňam vlak a Mňam bus vás zvou na festival Grand Restaurant

Praha - Třetí ročník kulinářského festivalu Grand Restaurant začne v neděli 15. ledna, zúčastní se ho 12 krajů, 20 měst a 63 podniků. Informovala o tom Agentrura CzechTourism, partner akce.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

„I v ostatních regionech narůstá velký zájem o náš festival. Kvalitní gastronomie již není výsadou pouze hlavního města Prahy, a to jsem moc rád,“ řekl Pavel Maurer, zakladatel Grand Restaurant Festivalu.

Grand Restaurant Festival umožňuje komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, navštívit nejlepší a zároveň dražší podniky, ale za symbolické ceny. V letošním roce je mezi participujícími restauracemi osm podniků z TOP 10 podle celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant 2012. Návštěvníci proto budou mít možnost navštívit restaurace jako například Chateau Mcely Piano Nobile (9. místo) – zámek nedaleko Prahy, Koishi Fish & Sushi v Brně (6. místo) či pražský Radisson Blu hotel, Alcron (2. místo.)

„V nabídce Grand Restaurant Festivalu jsou tedy i velmi drahé a někdy trochu ´nóbl´ restauranty, ale též podniky kulinářsky a lokálně výjimečné. Například českobudějovický Vin de Café, přerovský evergreen U Labutě, litomyšlský Aplaus a spousta dalších,“ doplnil Maurer.

Festivalu se zúčastní 12 krajů České republiky: Praha, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Liberecký, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Olomoucký, Moravsko-slezský a Zlínský. Probíhat bude do 15. února 2012.

Pro účast na festivalu si zájemci musí zakoupit festivalovou ochutnávku ve vybrané restauraci na příslušný den a čas. Prodej probíhá od 1. prosince 2011. Ceny ochutnávek jsou v rozmezí od 200 do 600 korun.

„Zatím bylo zaplaceno celkem 9050 degustací, což je v porovnání s rokem 2011 o 30 procent více,“ poznamenala v týdnu Monika Maurerová, jednatelka společnosti Mau Mau provozující katalog restaurací a barů s hodnocením kvality jídla včetně obsluhy.

Novinkou na letošním festivalu bude „Mňam Vlak“, který pojede z Prahy do Olomouce. Oficiálním dopravcem zážitkové jízdy se staly České dráhy. Zájemci tak stráví dvě hodiny v Pendolinu, v Olomouci navštíví tři vyhlášené restaurace a setkají se s šéfkuchaři.

Tento projekt navazuje na výpravu „Mňam Bus“, která letos nabízí čtyři trasy. Poprvé se také vyjede po republice, například z Prahy do Plzně. Součástí programu je návštěva tří vybraných restaurací.

„Na minulém ročníku jsme zaznamenali velký zájem o gastronomickou zážitkovou výpravu takzvaný Mňam bus. Letos se bude jezdit v sobotu i v neděli a hosté si budou moci vybrat celkem ze čtyř tras. Každá trasa nabízí tři restaurace, šest pokrmů a setkání s top šéfkuchaři,“ vysvětlila Dominika Vrkotová, tisková mluvčí festivalu.

Loading...
Témata: festivaly | Restaurace
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama