Pivovar zve turisty na vylepšenou prohlídkovou trasu

Nošovice - Návštěvníky pivovaru Radegast čeká od 28. dubna řada novinek. Významnou inovací za 1,5 milionu korun prošla před začátkem turistické sezony exkurzní trasa pivovarem, informoval v úterý Lukáš Klapil z nošovického pivovaru.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

"Návštěvníci se například mohou těšit na velkoplošné obrazovky, zbrusu nové informační panely či místnost ve tvaru sudu, ze které lze nově nahlédnout do ležáckého sklepa. Na prodloužený víkend od 28. 4. do 1. 5. navíc pivovar připravil slevu 50 procent na vstupném," řekl Klapil.

Před rokem a půl otevřeli v Nošovicích nové Návštěvnické centrum. Nyní prošla změnou trasa pivovarem. „Doufáme, že novinky povedou opět k růstu počtu návštěvníků. Již překonání hranice 13 tisíc lidí v roce 2011 je důkazem, že jdeme správnou cestou,“ uvedl manažer pivovaru Ivo Kaňák.

Nová exkurzní trasa vede návštěvníky přes nejdůležitější místa v pivovaru a umožní sledovat nošovické sládky z bezprostřední blízkosti. "Nově turisté nahlédnou i do ležáckého sklepa, což dříve nebylo možné. A to z místnosti připomínající velký sud, ve kterém nechybí poutavá expozice o vývoji ležáckých sklepů a bednářském umění," přiblížil Klapil.

V průběhu trasy vznikly nové informační panely představující jednotlivé části výroby piva i pivovarnictví jako oboru. V místech, kam z bezpečnostních důvodů nelze vstoupit, byly nainstalovány velkoplošné obrazovky, na nichž návštěvníci uvidí záběry z provozů. "To se týká například sladovny, kde přibylo i názorné schéma výroby sladu. Podobné schéma je nově také v lahvovně, odkud se k výtahu do degustační síně nad pivovarem lidé projdou po novém chodníku," dodal Klapil.

Loading...
Témata: pivovary
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama