Obří sochy z písku ozdobí na turistickou sezonu město Písek

Písek - V tomto roce již pošesté vyzdobí centrum města obří pískové sochy. Tvorba třímetrových soch je první viditelnou vlaštovkou blížícího se zahájení letní turistické sezóny, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí radnice Roman Ondřich.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Zpracovávání na sto tun zlatavého písku začalo v pondělí 30. dubna. Sochy budou dokončeny do soboty 12. května, kdy v 11 hodin v rámci akce Cipískoviště proběhne jejich vernisáž. Přípravou soch byla stejně jako v loňském roce pověřena firma Art Kodiak, na místě tvoří sochaři Jiří Kašpar a Jiří Genzer. Pískosochaři letos v souladu s marketingovým tématem „Písek – město filmu 2012“ tvoří na náměty filmů, jež vznikly v Písku či jeho okolí.

"Těšit se můžeme na díla na motivy filmů Hogo fogo Homolka, Kluci na řece, Lotrando a Zubejda, Měsíc nad řekou a Jestřábí moudrost. Šestá socha připomene filmový muzikál V peřině, který měl premiéru v loňském roce. Specifikou této poslední sochy bude také to, že bude umístěna nikoliv na náplavce řeky Otavy pod Kamenným mostem, nýbrž na opačném břehu řeky, na Europromenádě nedaleko Městské elektrárny," řekl Ondřich.

Na svých místech sochy zůstanou do konce letních prázdnin, takže je budou moci obdivovat i návštěvníci Písku v průběhu léta. Více informací o akci Cipískoviště je k dispozici na www.cipiskoviste.cz.

Témata: písek | turistika
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama