Dívčí Hrad svede bitvu o guláš, večer bude diskotéka

Bruntál - V obci Dívčí Hrad připravili na sobotu souboj o guláš. V rámci akce Guláš bez hranic se zde sejdou týmy kuchařů, aby přesvědčili porotu, že právě oni mají ten nejlepší recept, informovala organizátorka Zdenka Spurná.

Přidejte svůj názor

371

Do soutěže se přihlásilo celkem osm týmů. „Mezi soutěžícími jsou i muži. Každý tým dostane od pořadatelů suroviny, jejichž seznam předal předem spolu se startovným. Nachystaný budou mít dvouplotýnkový vařič nebo ohniště. Hrnce a další potřebné nádobí si každý tým donese. Na uvaření guláše budou mít týmy tři hodiny. Pak guláš vyhodnotí tříčlenná porota, která vybere ten nejchutnější," přiblížila.

Akce Guláš bez hranic začíná tuto sobotu v 8.30. "Pro nejmenší bude připraven bohatý doprovodný program se spoustou her a zábavy. A pro všechny, kteří se budou chtít po namáhavém gurmánském dni zbavit přebytečných kalorií, je připravena večerní diskotéka. Guláš bez hranic se vaří na místním hřišti a v případě nepříznivého počasí bude přesunut do sálu kulturního domu v Dívčím Hradě," uvedla organizátorka.

S nápadem uspořádat akci nazvanou Guláš bez hranic přišli místní zastupitelé na jednom ze svých zasedání v loňském roce. Snahou místní samosprávy je podle Spurné vyplnit Gulášem bez hranic absenci mezinárodního festivalu, který je zde pořádán co dva roky. „Cílem soutěže je obohacení kulturního a společenského života na Osoblažsku s možností poznat a hlavně ochutnat i jinou kulturu, v tomto případě kulturu polskou, kterou mají místní na dosah,“ dodala.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama