Reprezentační prostory zámku Lány se o víkendu otevřou pro veřejnost

Kladno - Po šesti letech se o víkendu otevřou veřejnosti reprezentační prostory v zámku Lány na Kladensku. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Přidejte svůj názor

ilustrační foto

Na zámek v Lánech mohou návštěvníci zavítat v sobotu 16. a v neděli 17. června. Reprezentační prostory se otevřou od 9 do 18 hodin a přístup do nich bude hlavní branou z ulice Zámecká. Vstup na prohlídku zámku je zdarma.

"Návštěvníci uvidí prostory, ve kterých prezident republiky přijímá významné české a zahraniční politiky, hostí státní návštěvy, pořádá důležitá setkání, např. Sloupovou síň, Společenský sál, Modrou jídelnu či Žlutý salón, který jako audienční prostor využíval T. G. Masaryk," popsal Ochvat.

Lány byly původně zemanským sídlem, které koncem 16. století přestavěl císař Rudolf II. na lovecký zámeček. Po dalších 400 letech přestaveb jej v roce 1921 zakoupil československý stát jako rezidenci pro T. G. Masaryka. Současná podoba reprezentačních prostor je dílem manželky prezidenta Livie Klausové. Pro veřejnost byly reprezentační prostory v zámku otevřeny naposledy na podzim roku 2006.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama