Reprezentační prostory zámku Lány se o víkendu otevřou pro veřejnost

Kladno - Po šesti letech se o víkendu otevřou veřejnosti reprezentační prostory v zámku Lány na Kladensku. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Přidejte svůj názor

ilustrační foto

Na zámek v Lánech mohou návštěvníci zavítat v sobotu 16. a v neděli 17. června. Reprezentační prostory se otevřou od 9 do 18 hodin a přístup do nich bude hlavní branou z ulice Zámecká. Vstup na prohlídku zámku je zdarma.

"Návštěvníci uvidí prostory, ve kterých prezident republiky přijímá významné české a zahraniční politiky, hostí státní návštěvy, pořádá důležitá setkání, např. Sloupovou síň, Společenský sál, Modrou jídelnu či Žlutý salón, který jako audienční prostor využíval T. G. Masaryk," popsal Ochvat.

Lány byly původně zemanským sídlem, které koncem 16. století přestavěl císař Rudolf II. na lovecký zámeček. Po dalších 400 letech přestaveb jej v roce 1921 zakoupil československý stát jako rezidenci pro T. G. Masaryka. Současná podoba reprezentačních prostor je dílem manželky prezidenta Livie Klausové. Pro veřejnost byly reprezentační prostory v zámku otevřeny naposledy na podzim roku 2006.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama