Reprezentační prostory zámku Lány se o víkendu otevřou pro veřejnost

Kladno - Po šesti letech se o víkendu otevřou veřejnosti reprezentační prostory v zámku Lány na Kladensku. Agentuře Mediafax to ve středu sdělil mluvčí Hradu Radim Ochvat.

Přidejte svůj názor

ilustrační foto
doporučujeme

Na zámek v Lánech mohou návštěvníci zavítat v sobotu 16. a v neděli 17. června. Reprezentační prostory se otevřou od 9 do 18 hodin a přístup do nich bude hlavní branou z ulice Zámecká. Vstup na prohlídku zámku je zdarma.

"Návštěvníci uvidí prostory, ve kterých prezident republiky přijímá významné české a zahraniční politiky, hostí státní návštěvy, pořádá důležitá setkání, např. Sloupovou síň, Společenský sál, Modrou jídelnu či Žlutý salón, který jako audienční prostor využíval T. G. Masaryk," popsal Ochvat.

Lány byly původně zemanským sídlem, které koncem 16. století přestavěl císař Rudolf II. na lovecký zámeček. Po dalších 400 letech přestaveb jej v roce 1921 zakoupil československý stát jako rezidenci pro T. G. Masaryka. Současná podoba reprezentačních prostor je dílem manželky prezidenta Livie Klausové. Pro veřejnost byly reprezentační prostory v zámku otevřeny naposledy na podzim roku 2006.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama