Parním vlakem můžete na vyjížďku do Posázaví i na rekonstrukci historické bitvy

Praha - Historický vlak v čele s parní lokomotivou Čtyřkolák z roku 1917 vyrazí v sobotu po legendární trati Posázavský pacifik krásnou přírodou. Vlakem mohou návštěvníci vyrazit na historickou Bitvu o brod či historické památky, uvedl Petr Pošta z Českých drah.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Parní vlak se bude skládat z historických vozů 3. třídy s dřevěnými lavicemi a chybět nebude ani bufetový vůz. Z Prahy-Braníka souprava vyrazí v 9.53 a do cílové stanice Sázava-Černé Budy dorazí ve 13.19. Zpět ze Sázavy přes Čerčany do Prahy se bude vracet v 16.07. Na sobotní odpoledne je navíc připravená i vyhlídková jízda do Ledečka.

Vlak pojede krásnou vyhlídkovou trasou vybudovanou v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty. Návštěvníci mohou rovněž navštívit památky a akce v Posázaví. V Týnci nad Sázavou si mohou lidé prohlédnout hrad nebo nedalekou zříceninu, u které se od 15.00 utká dvě stě bojovníků ve středověké bitvě o brod. Středověkou atmosféru dokreslí ještě hudba, sokolníci, trubadúři, divadelní a démonické vystoupení a v neposlední řadě dobové tržiště. Zájemci mohou rovněž navštívit Sázavský klášter nebo Regionální muzeum těžby zlata v Čechách v Jílovém u Prahy.

Zpáteční jízdenka do cílové stanice přijde na 240 korun, prodávat se ale budou jízdenky i pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

O prázdninách pojedou historické vlaky po trati Posázavského pacifiku celkem čtyřikrát, kromě víkendu ještě 7. července a 18. srpna do Kácova a 1. září znovu do Sázavy-Černých Bud.

Témata: výlety
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama