Lipno má novou dominantu, stezku korunami stromů

Lipno nad Vltavou - Unikátní výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice nabídne unikátní Stezka korunami stromů Lipno, která přivítala první návštěvníky v úterý. Agentuře Mediafax to řekla mluvčí projektu Markéta Haladejová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vyhlídka na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i vrcholky rakouských Alp je odměnou za stoupání po točité lávce. Stezka korunami stromů Lipno je první a jediná v České republice. Za maximálního stoupání dva až šest procent se návštěvníci dostanou až do 40 metrové výšky.

"Celkem 675 metrů dlouhou dřevěnou stezku zakončenou 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží je možné navštívit každý den od 9.30 do 19.00. Unikátní je 52 metrů dlouhý tobogán s převýšením 24 metrů. O bezpečnost jezdců se postarají speciální podložky, které pomáhají upravit a případně i zredukovat rychlost. Tobogán lze využít i opakovaně. Návštěvníci mohou vystoupat po točitém schodišti, aniž by museli procházet opět celou stezku,“ upřesnil Filip Pekárek, ředitel společnosti Stezka korunami stromů Lipno.

„Věřím, že stezka korunami stromů, kterou jsme vybudovali na Lipně za pouhých 60 dnů, přinese návštěvníkům nevšední zážitky. Celý projekt jsme se snažili šetrně zasadit do stávajícího lesa. Dávali jsme přitom velký pozor, abychom jej nepoškodili. Velkou pomocí nám byla spolupráce s Lesy ČR,“ dodal Pekárek.

Ke stezce je možné dopravit se lanovou dráhou, autobusem nebo po turistické trase, cestu dolů je možné si zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře lidé mohou půjčit a dole vrátit.

Slavnostní otevření s bohatým doprovodným programem se pak koná 20. července. Na návštěvníky čeká nabité odpoledne s ukázkou vzdušné akrobacie na šálách, vystoupení klaunů, pohádky pro děti či klauniáda, kdy si děti budou moci zasoutěžit v netradičních disciplínách. Programem bude provázet herečka Markéta Hrubešová a Muž roku 2009 Martin Zach.

Loading...
Témata: šumava
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama