Kmotrou trojčátek bílých tygřat zoo bude i Bára Špotáková a Míša Ochotská

Liberec - Křtiny trojčat bílého tygra, které ZOO Liberec přichystala na sobotu 8. září od 15.00, ozdobí svou návštěvou i oštěpařka Bára Špotáková, hokejista Petr Nedvěd, moderátorka Televizních novin TV NOVA Michaela Ochotská a kreslíř a humorista Petr Urban. Mediafaxu to potvrdil mluvčí zahrady Ivan Langr.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Michaela Ochotská se zúčastní křtu malých tygříků
doporučujeme

Ve znamení bílých tygrů přitom bude celá sobota. "Lidé budou moci do zoo vstupovat v bíločerném oblečení, od 12 hodin bude k dispozici i tygří stezka s pěti zastávkami, kde budou děti i dospělí plnit nejrůznější úkoly, chybět nebude ani tatér nabízející tygří motivy či tygří zmrzlina," přiblížil sobotní program mluvčí.

Hlavní program vypukne v 15.00 na pódiu v dolní části zoologické zahrady.

"Oproti křtinám z roku 2002 ale tentokrát návštěvníci neuvidí bílá tygřata na vlastní oči a budou se muset spokojit s jejich sledováním v expozici. Jedním ze stěžejních bodů současné filozofie zoo je totiž zasahovat do chovů co nejméně, dočasné odloučení by navíc matku i mláďata až příliš stresovalo," vysvětlil Langr.

Samotné křtiny obohatí i dražba tří originálních obrázků (formát A3), které speciálně pro tuto příležitost nakreslil Petr Urban. Vyvolávací cena bude 6000 korun, veškerý výtěžek půjde na chov bílých tygrů.

Ve finále je také výběr jmen. Ta budou známa už ve středu 5. září. Jméno pro jednoho ze samečků určí svým hlasováním čtenáři jednoho z českých serverů, jméno pro druhého samečka a samičku pak vybírají pracovníci zoo a také budoucí kmotři.

"Jestliže celkový počet došlých návrhů od veřejnosti čítal 2251, pak v současné době jsou ve hře už jen tři až čtyři jména. Vylosovaný vítězný návrh z veřejnosti odmění ZOO Liberec nejen upomínkovými předměty a účastí vítěze na křtinách, ale také poukazem na zážitkový program Ošetřovatelem v zoo na úseku šelem," dodal mluvčí.

ZOO Liberec se mláďat bílého tygra dočkala po deseti letech. Letos 1. července čtyřletá samice Surya Bára porodila tři mláďata: dva samce a jednu samičku.

Loading...
Témata: Liberec | zoo
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

Nejlepší místo pro letní dovolenou? Podle Lonely Planet Slovensko

21.05.2019 14:50 Turistický průvodce Lonely Planet označil slovenské Vysoké Tatry pro letošní rok za nejlepší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama