Zoo čeká další sloní přírůstek, slonice Vishesh je březí

Ostrava - Slonice Vishesh, která loni v březnu porodila v zoologické zahradě sloního samečka a po dvou měsících o něj přišla, je opět březí. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí zoo Šárka Kalousková.

Přidejte svůj názor

371

"Podle sledované hladiny hormonů v moči po posledním páření se samcem Calvinem, které proběhlo na konci dubna, je Vishesh opět březí. Pokud vše půjde dobře, mládě by se mělo narodit na jaře 2014," řekla mluvčí.

Malá sloní samička Rashmi, narozená v dubnu loňského roku samici Johti, váží už 741 kilogramů. Kromě intenzivního přibírání na váze je také stále více samostatnější a učí se spolupracovat s ošetřovateli. "Momentálně se ve venkovním výběhu těší ze společnosti své mámy a dalších dvou sloních dam, nejstarší samice Suseely a starší sestry Vishesh," uvedla mluvčí.

"Calvin je od stáda momentálně oddělen, protože procházel obdobím tzv. musthu. V tomto období dochází u samců k hormonální nerovnováze, proto mohou být agresivnější a hůře spolupracují s ošetřovateli. Tak by například mohlo dojít k tomu, že by se Calvina nepodařilo při zavírání do vnitřních ubikací od samic oddělit a hrozilo by, že malá Rashmi zůstane přes noc venku, což není v tomto již chladnějším období žádoucí," dodala Kalousková.

Sloní sameček se narodil 11. března 2011 jako první mládě slona v historii československých zoologických zahrad, uhynul po dvou měsících života pravděpodobně v důsledku vrozené vady spojené s jeho předčasným příchodem na svět.

Témata: zoo | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama