Soumarské rašeliniště na Šumavě lze navštívit s průvodcem

Volary - V pátek a v sobotu budou návštěvníky po stezce přes Soumarské rašeliniště u Volar provádět vyškolení průvodci. Lidé tak mají možnost dozvědět se vše důležité o jedné z nejnavštěvovanějších lokalit v Národním parku Šumava, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí parku Pavel Pechoušek.

Přidejte svůj názor

Naučná stezka Soumarské rašeliniště

Po stezce přes Soumarské rašeliniště se kžadý měsíc projdou tisíce lidí. Tento víkend navíc dostanou možnost projít si revitalizované rašeliniště s vyškoleným průvodcem.
 
Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo od středy 19. září v česko-bavorském pohraničí Dny evropské spolupráce. Veřejnost má možnost se až do neděle detailně seznámit s celou řadou úspěšných projektů realizovaných společně s bavorskými partnery.
 
Mezi vybranými je i nová naučná stezka po revitalizovaném rašeliništi u Soumarského mostu. „Po celé dva dny, a to v pátek 21. a v sobotu 22. září, bude od 10 do 15 hodin na začátku stezky do Soumarského rašeliniště připravený průvodce, který návštěvníkům představí fungování obnoveného ekosystému rašeliniště,“ popsal Josef Štemberk, vedoucí oddělení marketingu Správy NP a CHKO Šumava s tím, že ti co přijdou, se také seznámí s celou historií tohoto území.
 
„Rašeliniště, které je zde od dob ledových, začal člověk využívat před dvěma sty lety a intenzivně zde těžil rašelinu. Síla regenerace přírody je ale veliká. Tu sem mohou lidé chodit sledovat dnes,“ dodal Josef Štemberk.
 
Správa národního parku Šumava každým rokem připravuje nejrůznější projekty, podává žádosti o dotace a realizuje řadu akcí s podporou Evropské unie. „Jen v loňském roce jsme získali z programu přeshraniční spolupráce několik desítek milionů korun. Další peníze, které pomohou k rozvoji Šumavy, budeme z evropských fondů samozřejmě čerpat i nadále,“ přiblížil Josef Štemberk.
 
V rámci Dnů evropské spolupráce bude v St. Oswaldu v Bavorském lese přednáška o výsledcích sedmiletého projektu na sledování pohybu a chování jelenů, rysů a srnčí na hranici Šumavy a Bavorského lesa. Přednáška je ve čtvrtek 20. září od 19 hod. v Muzeu historie lesa (Waldgeschichtliches Museum). Jedním z přednášejících bude i zoolog Správy Národního parku Šumava Luděk Bufka.
 
V česko-bavorském příhraničí, v celém pásu od Chebu až po Český Krumlov, bude v rámci Akce Dny evropské spolupráce prezentováno několik desítek dalších projektů. Zájemci se veškeré podrobnosti dozví na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj (www.mmr.cz).

Témata: šumava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama