Výstava Četnické humoresky se naposledy v České republice objeví na Slezskoostravském hradě

Ostrava - Návštěvníci Slezskoostravského hradu mají poslední šanci zhlédnout výstavní projekt Četnické humoresky, který připomíná jak úspěšný televizní seriál, tak prvorepublikové četnictvo. Výstava potrvá od pátku do 6. ledna 2013, informovala za pořadatele Jana Kyzeková.

Přidejte svůj názor

Arazím ze seriálu Četnické humoresky
doporučujeme

Součástí expozice je detektivní příběh „Vražda továrníka Skalského" z pera Pavla Gejguše. "Návštěvníci se vžijí do role asistentů štábních strážmistrů s úkolem najít zákeřného vraha. Po zhlédnutí výstavy a přečtení příběhu by měli jméno vraha poznat," přiblížila Kyzeková.

Výstava Četnické humoresky představí četnické uniformy, ale i líbivé společenské kostýmy – převážně dámské, doplněné množstvím módních doplňků. Celkový počet kostýmů a uniforem je přes 40 kusů.

"Nebudou chybět ani administrativní pomůcky, historická technika a v neposlední řadě i vybavení tehdejší četnické stanice, továrníkova sídla - pánská pracovna, jídelna, dámská garderoba nebo kuchyně, dobový obchod s módními doplňky, vybavení lékařské ambulance či kadeřnictví," uvedla Kyzeková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama