Výstava Četnické humoresky se naposledy v České republice objeví na Slezskoostravském hradě

Ostrava - Návštěvníci Slezskoostravského hradu mají poslední šanci zhlédnout výstavní projekt Četnické humoresky, který připomíná jak úspěšný televizní seriál, tak prvorepublikové četnictvo. Výstava potrvá od pátku do 6. ledna 2013, informovala za pořadatele Jana Kyzeková.

Přidejte svůj názor

Arazím ze seriálu Četnické humoresky

Součástí expozice je detektivní příběh „Vražda továrníka Skalského" z pera Pavla Gejguše. "Návštěvníci se vžijí do role asistentů štábních strážmistrů s úkolem najít zákeřného vraha. Po zhlédnutí výstavy a přečtení příběhu by měli jméno vraha poznat," přiblížila Kyzeková.

Výstava Četnické humoresky představí četnické uniformy, ale i líbivé společenské kostýmy – převážně dámské, doplněné množstvím módních doplňků. Celkový počet kostýmů a uniforem je přes 40 kusů.

"Nebudou chybět ani administrativní pomůcky, historická technika a v neposlední řadě i vybavení tehdejší četnické stanice, továrníkova sídla - pánská pracovna, jídelna, dámská garderoba nebo kuchyně, dobový obchod s módními doplňky, vybavení lékařské ambulance či kadeřnictví," uvedla Kyzeková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama