Senát otevře své paláce veřejnosti

Praha - Senát zve veřejnost na tradiční den otevřených dveří v termínu oslav vzniku Československa. Návštěvníci si budou v neděli moci prohlédnout interiéry Valdštejnského a Kolovratského paláce, agenturu Mediafax o tom informovala v úterý tisková mluvčí Senátu Pavlína Heřmánková.

Přidejte svůj názor

371

Brány horní parlamentní komory budou pro návštěvníky otevřeny v neděli od 10.00 do 17.00. Veřejnost si bude moci vybrat ze dvou tras. Ve Valdštejnském paláci nahlédnou občané mimo jiné do Hlavního sálu, Jednacího sálu, Rytířské síně, Audienční síně, Valdštejnovy pracovny, Přijímacího salonku předsedy Senátu nebo Prezidentského salonku.

V Chodbě místopředsedů bude k vidění rovněž výstava Bystřická zrcadlení, která se koná pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a senátorky Dagmar Zvěřinové.

Druhá prohlídková trasa povede Kolovratským palácem. Výklad bude ve Valdštejnském paláci zajišťovat šest průvodců. Kolovratský palác si budou moci zájemci projít sami bez průvodců.

Prohlídky budou bezplatné a budou 45 minut dlouhé. Skupiny budou vyrážet zhruba každých 15 minut. Poslední prohlídka s průvodcem začne v 16.15.

Otevřeno bude rovněž Infocentrum, Výstavní síň Senátu a Trčkovská galerie.

Témata: Senát ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama