Navštivte Parlament ČR! Dnes máte možnost

Praha - Poslanecká sněmovna i Senát otevřou v neděli při příležitosti dne vzniku samostatného Československa své brány pro veřejnost. Lidé si budou moci v malostranských palácích prohlédnout reprezentační sály i prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.

371

V dolní parlamentní komoře si hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých výborů mohou zájemci prohlédnout od 9.00 do 16.00. Sněmovnou budou provádět pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií i současným využitím prostor. Prohlídka bude trvat zhruba hodinu. Do paláců se zájemci dostanou vchodem z Malostranského náměstí.

Senát otevře návštěvníkům oba své paláce, Valdštejnský a Kolovratský od 10.00 a budou otevřeny do 17.00. Ve Valdštejnském paláci si lidé v doprovodu průvodců prohlédnou hlavní sál i jednací sál, Rytířskou a Audienční síň nebo Valdštejnovu pracovnu. Nahlédnout mohou do přijímacího salonku předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a do Prezidentského salonku. V Chodbě místopředsedů bude k vidění rovněž výstava Bystřická zrcadlení. Druhá prohlídková trasa povede Kolovratským palácem. Výklad bude ve Valdštejnském paláci zajišťovat šest průvodců. Kolovratský palác si budou moci zájemci projít sami bez průvodců.

Prohlídky budou bezplatné a budou trvat zhruba 45 minut. Skupiny budou vyrážet zhruba každých 15 minut. Poslední prohlídka s průvodcem začne v 16.15.

Otevřeno bude rovněž Infocentrum, Výstavní síň Senátu a Trčkovská galerie.

Sněmovna i Senát pořádají dny otevřených dveří dvakrát ročně, a to 28. října a 8. května. Před rokem zavítalo do horní komory zhruba 2500 lidí, dolní komoru si prohlédlo asi 1600 návštěvníků. Menší zájem o sněmovnu byl letos v květnu. Jejími branami o státním svátku prošla asi tisícovka lidí, zatímco do Senátu zavítalo stejně zájemců jako o loňském říjnovém svátku.

PŘEHLED: Velký průvodce volbami do Poslanecké sněmovny

16.09.2021 09:29 Už za necelý měsíc si Česko zvolí nové obsazení Poslanecké sněmovny. Podívejte se na přehledný…

Zeman není v ohrožení života, potvrdil to Pražský hrad

16.09.2021 13:00 Vyšetření prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) nezjistila žádné problémy,…

Výbuch rodinného domu v Koryčanech si vyžádal dva lidské životy

15.09.2021 18:58 Při dnešním odpoledním výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku zemřeli dva dobrovolní…

Na asi poslední interpelace nedorazili ministři ani poslanci

16.09.2021 13:45 Projednávání písemných interpelací, zřejmě poslední v tomto volebním období, poznamenaly dnes ve…

Nová Škoda Fabia dnes oficiálně vstupuje na český trh. Kterou výbavu lidé…

16.09.2021 09:16 Škoda Fabia úspěšně působí na trhu již 22 let, právě nyní startuje prodej její čtvrté generace.…

Související:

Právě se děje

reklama