Navštivte Parlament ČR! Dnes máte možnost

Praha - Poslanecká sněmovna i Senát otevřou v neděli při příležitosti dne vzniku samostatného Československa své brány pro veřejnost. Lidé si budou moci v malostranských palácích prohlédnout reprezentační sály i prostory, v nichž se projednávají a schvalují zákony.

Přidejte svůj názor

371

V dolní parlamentní komoře si hlavní jednací síň, zasedací místnosti a kanceláře některých výborů mohou zájemci prohlédnout od 9.00 do 16.00. Sněmovnou budou provádět pracovníci Pražské informační služby, kteří je seznámí s architektonickými zajímavostmi, historií i současným využitím prostor. Prohlídka bude trvat zhruba hodinu. Do paláců se zájemci dostanou vchodem z Malostranského náměstí.

Senát otevře návštěvníkům oba své paláce, Valdštejnský a Kolovratský od 10.00 a budou otevřeny do 17.00. Ve Valdštejnském paláci si lidé v doprovodu průvodců prohlédnou hlavní sál i jednací sál, Rytířskou a Audienční síň nebo Valdštejnovu pracovnu. Nahlédnout mohou do přijímacího salonku předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) a do Prezidentského salonku. V Chodbě místopředsedů bude k vidění rovněž výstava Bystřická zrcadlení. Druhá prohlídková trasa povede Kolovratským palácem. Výklad bude ve Valdštejnském paláci zajišťovat šest průvodců. Kolovratský palác si budou moci zájemci projít sami bez průvodců.

Prohlídky budou bezplatné a budou trvat zhruba 45 minut. Skupiny budou vyrážet zhruba každých 15 minut. Poslední prohlídka s průvodcem začne v 16.15.

Otevřeno bude rovněž Infocentrum, Výstavní síň Senátu a Trčkovská galerie.

Sněmovna i Senát pořádají dny otevřených dveří dvakrát ročně, a to 28. října a 8. května. Před rokem zavítalo do horní komory zhruba 2500 lidí, dolní komoru si prohlédlo asi 1600 návštěvníků. Menší zájem o sněmovnu byl letos v květnu. Jejími branami o státním svátku prošla asi tisícovka lidí, zatímco do Senátu zavítalo stejně zájemců jako o loňském říjnovém svátku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama