O medvědici Coře se zoologové radili až v Moskvě

Brno - V brněnské zoologické zahradě všichni s napětím očekáváme porod lední medvědice Cory. Kvůli teplému počasí v posledních týdnech se samice nechtěla nechat uzavřít do porodního boxu, a proto naši chovatelé konzultovali tuto situaci s kolegy z moskevské ZOO, kteří mají s odchovem ledních medvědů bohaté zkušenosti. Bylo rozhodnuto, že Coru do boxu uzavírat nebudeme, ale vytvoříme jí co nejoptimálnější podmínky.

Přidejte svůj názor

Lední medvědice Cora z brněnské zoo

Cora bude tedy stále volně ve výběhu a do boxu se sama přesune až k samotnému porodu. K tomu potřebuje maximání klid. Proto byl od pondělí 12.listopadu omezen pohyb chovatelů v medvědinci a pro návštěvníky byla uzavřena cesta kolem výběhu ledních medvědů. Prosíme všechny, kteří v těchto dnech navštíví ZOO Brno, aby toto omezení respektovali. Nastávající maminku teď chovatelé sledují  prostřednictvím kamer a tyto záběry budou po porodu  dostupné i pro veřejnost na  www.zoobrno.cz.

V září byl od Cory oddělen její partner Umca a změnil se také její jídelníček. Syrové maso bylo nahrazeno vařeným a doplněno rybami, ovocem, červenou řepou a další zeleninou. V posledních dnech však Cora nejí skoro nic, což je známkou blížícího se porodu.  Nezbývá než doufat, že medvědice přivede na svět životaschopná mláďata, která budou prvním dárkem k blížícím se 60. narozeninám brněnské ZOO.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama