Alpská střediska se připravují na české lyžaře

Hochficht - Skiareál Hochficht v Rakousku se před nastávající sezonou připravuje na české lyžaře. Připravil pro ně řadu novinek a spolupracuje s lipenskými ubytovateli, řekla v úterý novinářům Johanna Pfoser z Hochficht Bergbahnen.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Skiareál Hochficht se díky své poloze hned u hranic snaží oslovit české lyžaře. "Již několik let výborně funguje přeshraniční spolupráce s ubytovateli na Lipensku, kterým Hochficht poskytuje velmi výrazné slevy na skipasy pro ubytované hosty a ubytovatelé tak získávají jedinečnou možnost vytvořit si výhodný pobytový balíček Ubytování doma na Lipně - lyžování v Rakousku za české ceny," uvedla Johanna Pfoser.

Další aktivity budou směřovat k oslovení denních lyžařů zejména z jižních Čechy, škol, sportovních klubů a dalších skupin. "Letošní velmi příjemnou novinkou budou zvýhodněné balíčkové skipasy tři z pěti a čtyři z pěti dní, které umožní podle vlastního gusta libovolně volit dny lyžování mezi pondělím a pátkem v rámci téhož týdne. Zvýhodněná cena balíčkových skipasů bude přitom platit po celou zimní sezónu včetně jarních prázdnin," dodala Johanna Pfoser.

Ubytovaný host obdrží zvýhodněný skipas už při příjezdu na hotel. Po příjezdu na Hochficht šetří čas a z auta vyráží rovnou na lanovku. Díky libovolně volitelným dnům lyžování v pobytovém balíčku bude mít ubytovaný host absolutní volnost a svobodu při plánování svého programu během zimní dovolené.

"Kvůli zkvalitňování informací v českém jazyce a propagaci pobytových balíčků nastalo propojení webových stránek Hochfichtu s úspěšným destinačním webem www.lipno-sternstein-hochficht.cz. Jeho cílem je objektivní propagace Lipenska jako jediného místa v České Republice, kde turista má jedinečnou možnost atraktivního lyžování ve třech moderních skiareálech Lipno, Sternstein a Hochficht bez zdlouhavého cestování," doplnila Johanna Pfoser.

Skiareál Hochficht myslí na nelehkou finanční situaci mnohých mladých rodin dětmi. "Proto lyžují na Hochfichtu v případě alespoň jednoho platícího rodiče všechny děti do 10 let v dané rodině jen za dvě eura na den. Tato výhoda je platná celou sezónu a vztahuje se i na zvýhodněné vícedenní balíčkové skipasy. Díky rodinnému bonusu ušetří rodiny až několik set korun a celkově zaplatí za lyžování na Hochfichtu méně než v mnoha českých střediscích. Třetí a další dítě v dané rodině lyžuje na Hochfichtu zcela zdarma," přiblížila Johanna Pfoser.

Také během letošní zimy bude k dispozici placený skibus pro hotelové hosty. Jeho cena bude cca 100 - 220 korun za osobu a den v závislosti na vzdálenosti.

Kvůli rostoucím cenám elektrické energie a také pohonných hmot se ani na Hochfichtu nevyhnuli mírnému zvýšení cen skipasů, a to zhruba o procenta. "Jednodenní skipas pro dospělého vyjde na 33,50 eur, avšak v pobytovém balíčku je jeho cena o více než 10 eur nižší. Děti a mládež do 19 let zaplatí 20 eur a děti do 10 let dvě eur.

Oblíbený Hochficht je největší rakouský skiareál mimo Alpy a nabízí 21 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Lyžařská kvalita je srovnatelná s menšími alpskými středisky bez nutnosti dlouhého cestování. Má ideální polohu hned za hranicemi a je tam snadná dostupnost z jižních Čech bez placení rakouských dálničních poplatků.

"Nadmořská výška až 1338 m garantující sněhovou jistotu od prosince do konce března. Oblíbená a jediná „lyžařská houpačka" na českých horách spojuje tři různé vrcholy pomocí lanovek a vleků. Výkonná sněžná děla pokrývající 100procent sjezdovek," uzavřela Johanna Pfoser.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama