Valašský jermek se i letos připravuje na nápor turistů

Valašské Klobouky - Návštěvníky tradičního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách budou první prosincový den opět přepravovat autobusy Mikulášského expresu a po železnici pak vyrazí parní vlak. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Mimořádná dopravní opatření zajistí město kvůli vysoké návštěvnosti, kterou jarmek každoročně zažívá, a to v sobotu 1. prosince.

"Již druhým rokem bude na Valašský mikulášský jarmek vypravena souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou. Lokomotiva vyrazí v osm hodin z Valašského Meziříčí. Na nejmenší pasažéry bude navíc čekat překvapení v podobě nadílky od Mikuláše, anděla a čertů," řekla Marie Kolajová z valašskoklobouckého informačního centra.

Mezi pasažéry se o dobrou náladu postará cimbálová muzika Bača z Valašského Meziříčí, která bude poté vyhrávat i na jarmeku.

Historická souprava bude zastavovat v Jablůnce, Vsetíně, Valašské Polance a Horní Lidči. Ve Valašských Kloboukách zastaví v 9.25 a poté bude ještě pokračovat do Návojné, Brumova a Bylnice. Zpáteční spoj vyrazí z Bylnice v 11.25, z klobouckého nádraží pak ve 13.40.

Autobusy Mikulášského expresu budou zahajovat své jízdy v sedmi výchozích zastávkách. Ze Slavičína vyjede spoj v 8.10 a z Újezda v 8.35. Cestující z Nedašova budou vyjíždět v 7.40 a autobus se poté ještě jednou vrátí do Brumova – Bylnice, odkud pak pojede v 9.04. Odjezd ze Štítné nad Vláří – Popova je naplánován na 8.50. Z Francovy Lhoty se bude vyjíždět v 8.06 a z Lačnova se autobus vypraví na cestu v 8.13 přes Horní Lideč.

Mezi 13. a 14. hodinou budou autobusy připravené na zpáteční jízdy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného…

13.10.2019 19:42 Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama