Valašský jermek se i letos připravuje na nápor turistů

Valašské Klobouky - Návštěvníky tradičního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách budou první prosincový den opět přepravovat autobusy Mikulášského expresu a po železnici pak vyrazí parní vlak. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mimořádná dopravní opatření zajistí město kvůli vysoké návštěvnosti, kterou jarmek každoročně zažívá, a to v sobotu 1. prosince.

"Již druhým rokem bude na Valašský mikulášský jarmek vypravena souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou. Lokomotiva vyrazí v osm hodin z Valašského Meziříčí. Na nejmenší pasažéry bude navíc čekat překvapení v podobě nadílky od Mikuláše, anděla a čertů," řekla Marie Kolajová z valašskoklobouckého informačního centra.

Mezi pasažéry se o dobrou náladu postará cimbálová muzika Bača z Valašského Meziříčí, která bude poté vyhrávat i na jarmeku.

Historická souprava bude zastavovat v Jablůnce, Vsetíně, Valašské Polance a Horní Lidči. Ve Valašských Kloboukách zastaví v 9.25 a poté bude ještě pokračovat do Návojné, Brumova a Bylnice. Zpáteční spoj vyrazí z Bylnice v 11.25, z klobouckého nádraží pak ve 13.40.

Autobusy Mikulášského expresu budou zahajovat své jízdy v sedmi výchozích zastávkách. Ze Slavičína vyjede spoj v 8.10 a z Újezda v 8.35. Cestující z Nedašova budou vyjíždět v 7.40 a autobus se poté ještě jednou vrátí do Brumova – Bylnice, odkud pak pojede v 9.04. Odjezd ze Štítné nad Vláří – Popova je naplánován na 8.50. Z Francovy Lhoty se bude vyjíždět v 8.06 a z Lačnova se autobus vypraví na cestu v 8.13 přes Horní Lideč.

Mezi 13. a 14. hodinou budou autobusy připravené na zpáteční jízdy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama