Přijeďte si upéct cukroví na netradiční místo

Praha - Národopisné muzeum v Praze si na třetí adventní sobotu připravilo akci s názvem Aspoň na víkend si užij adventní čas. Návštěvníci pražského Letohrádku Kinských se mohou těšit na vánoční tradice a adventní zvyky, nebo na pečení perníčků a cukroví, informovala za muzeum Tereza Petáková.

Přidejte svůj názor

Vánoce, ilustrační fotografie

Dveře muzea se otevřou v 10 hodin. Malí i velcí návštěvnici si mohou těšit na tradice našich prababiček a pradědečků spojené s adventním a vánočním časem. Můžou si vyzkoušet věštění z ořechů, házení střevícem, pouštění lodiček ze skořápek nebo rozkrajování jablíčka.

"Šikovné babičky ukážou kouzla tradiční lidové tvořivosti a s jejich pomocí si vyzkoušíte, jak vyrobit vánoční ozdoby a postavy ze šustí nebo ozdoby a panáčky ze sušeného ovoce," doplnila Petáková. Lidé poznají, jak z dostupného materiálu uměli naši předci připravit krásné dárky a ozdobit si domácnost.

Ve výtvarné dílně si lidé vyrobit vánoční řetězy a ozdoby na stromeček, vánoční přáníčka se sněhulákem, kaprem nebo stromečkem, ozdobit vánoční zvonečky nebo vytvořit roztomilé andílky. Musaionem zavoní vánoční perníčky, které upečou a ozdobí děti.

Pro zvídavé děti a jejich rodiče budou připravené úkoly do stálé výstavy, díky nimž objeví, jaké zvyky se pojily s obchůzkami na sv. Barboru, sv. Lucii, o sv. Mikuláši a na Tři krále. Zjistí, že tradice spojené s adventními a vánočními obchůzkami byly velmi pestré a dnes známe jen některé z nich. Všechny aktivity jsou zdarma.

Témata: Vánoce | muzea | advent
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama