Hrad Svojanov zve na netradiční adventní prohlídky

Praha - Návštěvnická sezóna na východočeském hradě Svojanov vrcholí o tomto víkendu, kdy si správa hradu připravila netradiční prohlídku a program. Hradní komnaty jsme vyzdobili tradiční adventní výzdobou a lidé se mohou těšit na adventní koncert, uvádějí internetové stránky hradu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Prohlídka připomene, jak trávili předvánoční a vánoční čas naši předkové zhruba před 130 lety," informuje web.

Netradiční prohlídka hradu však není jediným vrcholem víkendu. V sobotu od 15 hodin proběhne v horním sále domu zbrojnošů adventní koncert sboru Poličská schola. Sbor je uskupením, do něhož jsou zapojeni dospělí, mládež i děti. Sbor zpívá za doprovodu dvou kytar, kontrabasu, fléten a houslí. Koncert se bude skládat ze dvou částí. V první části si lidé budou moci poslechnout adventní písně a ve druhé části pak písně vánoční, v celkovém rozsahu 45 až 60 minut.

Na třetí adventní víkend se připravila také hradní restaurace. Ta bude prodávat speciální adventní kuchyni v podobě smaženého kapra s domácím bramborovým salátem, kačeny s jablečným zelím a zámeckým restovaným knedlíkem, bílé zakysané polévky s bramborem nebo vánočních moučníků.

V neděli pak hrad letos otevře svou bránu naposledy a lidé jej budou moci navštívit až v březnu. Hrad Svojanov si letos prohlédlo 40 tisíc návštěvníků. V posledních letech díky péči města Polička hrad prošel rozsáhlou rekonstrukcí a obnovený areál bude oficiálně veřejnosti představen o Velikonocích 2013.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Kde najdeme ty nejkrásnější výhledy z hradních a zámeckých věží?

19.08.2018 07:00 Kdysi vysoké hradní věže sloužily jako strážní místo, odkud bylo možné dohlédnout daleko do okolí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama