Hrad Svojanov zve na netradiční adventní prohlídky

Praha - Návštěvnická sezóna na východočeském hradě Svojanov vrcholí o tomto víkendu, kdy si správa hradu připravila netradiční prohlídku a program. Hradní komnaty jsme vyzdobili tradiční adventní výzdobou a lidé se mohou těšit na adventní koncert, uvádějí internetové stránky hradu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Prohlídka připomene, jak trávili předvánoční a vánoční čas naši předkové zhruba před 130 lety," informuje web.

Netradiční prohlídka hradu však není jediným vrcholem víkendu. V sobotu od 15 hodin proběhne v horním sále domu zbrojnošů adventní koncert sboru Poličská schola. Sbor je uskupením, do něhož jsou zapojeni dospělí, mládež i děti. Sbor zpívá za doprovodu dvou kytar, kontrabasu, fléten a houslí. Koncert se bude skládat ze dvou částí. V první části si lidé budou moci poslechnout adventní písně a ve druhé části pak písně vánoční, v celkovém rozsahu 45 až 60 minut.

Na třetí adventní víkend se připravila také hradní restaurace. Ta bude prodávat speciální adventní kuchyni v podobě smaženého kapra s domácím bramborovým salátem, kačeny s jablečným zelím a zámeckým restovaným knedlíkem, bílé zakysané polévky s bramborem nebo vánočních moučníků.

V neděli pak hrad letos otevře svou bránu naposledy a lidé jej budou moci navštívit až v březnu. Hrad Svojanov si letos prohlédlo 40 tisíc návštěvníků. V posledních letech díky péči města Polička hrad prošel rozsáhlou rekonstrukcí a obnovený areál bude oficiálně veřejnosti představen o Velikonocích 2013.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama