Betlém v Horní Lidči je v obležení návštěvníků. V čem je jedinečný?

Horní Lideč - Unikátní mechanický betlém v Horní Lidči na Vsetínsku přilákal před Vánoci více návštěvníků. Za rok, co je betlém otevřen, jich dorazilo asi 12.000, v prosinci se zájem rapidně zvýšil, řekla dnes ČTK průvodkyně Lucie Manová.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mezi cizinci převažují zejména Němci a Rusové. Přijíždějí i lidé z dalších částí České republiky. "Většinou se setkáváme s tím, že reklama předčí realitu. Tady je to jiné. To, co jsme viděli, bylo mnohem zajímavější a emotivnější než naše představy. Návštěvu určitě zopakujeme a vezmeme k tomu i manželky," řekl Ivo Čečman z Dubu nad Moravou, který do Horní Lidče přivedl skupinu otců s dětmi.

Unikátní mechanický betlém se nachází v samostatném objektu za kostelem sv. Václava v centru Horní Lidče. Betlémská scéna je umístěna na ploše 170 m². Z toho samotný betlém má plochu 50 m². V betlému je osazeno 220 figur, z toho 65 pohyblivých, a více jak stovka vyřezávaných staveb.

Server vychodni-morava.cz uvádí, že dalším specifikem je filmová a multimediální projekce, která je nedílnou součástí prohlídky. Třicetiminutová projekce návštěvníkovi přibližuje nejzajímavější historické momenty, události, zvyky, stará původní řemesla tak, jak se v průběhu staletí vyvíjel život na československém pomezí. Během filmové projekce jsou světelnými efekty zvýrazňovány jednotlivé monumenty betlému, o kterých se v daném okamžiku ve filmu hovoří.

„Osobně jsem si myslela, že zájem bude velký jen po zahájení provozu nebo v období Vánoc. Zájemci k nám ale jezdí ve značném počtu po celý rok. Jsme za to rádi," přiznala průvodkyně Lucie Manová.

Témata: Vánoce | Turisté
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama