Praha připravila obdivuhodnou výstavu betlémů

Praha - V aule základní školy T. G. Masaryka v Praze 7 se návštěvníkům otevře jedenáctý ročník výstavy "Betlémská hvězda". Jedná se o rozsáhlou expozici betlémů, letos poprvé doplněnou také i o další výrobky s vánoční tématikou, informoval v pondělí mluvčí radnice Martin Vokuš.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Autory všech výrobků jsou žáci mateřských, základních a středních škol ze tří městských částí hl. m. Prahy. "Betlémská hvězda" je významnou součástí volnočasových aktivit primární protidrogové prevence v Praze," doplnil mluvčí.

"Jsme rádi, že se do tohoto projektu zapojuje rok od roku více žáků z Prahy 7 i dalších městských částí. Naším cílem je připomenout mladší generaci klasické vánoční tradice a podpořit smysluplné využití jejich volného času. Těší mě, že má dnešní mládež o tyto věci stále ještě zájem," řekl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.

Akce byla zpočátku zaměřena pouze na školy z Prahy 7, setkala se však se značným zájmem široké veřejnosti, a tak se v následujících letech rozšířila i do dalších obvodů. Letos se výstavy zúčastní žáci mateřských, základních a středních škol z Městských částí Praha 1, 7 a 8. Přihlášené jsou betlémy a výrobky s vánoční tématikou od 130 autorů, kolektivů i jednotlivců, zhotovené nejrůznějšími technikami.

Výstava bude přístupná pro veřejnost pouze do středy 19. prosince.

Témata: Praha | Vánoce
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama