Jeseníky nabízejí lyžařům nezvyklé atrakce. Jaké?

Ostrava - V úterý se po rekonstrukci otevře návštěvníkům lyžařské středisko Andělská hora v Jeseníkách. Celková oprava areálu stála 27,6 milionu korun, dotace ve výši 12,7 milionu korun šla z ROP Moravskoslezsko, sdělil Michal Sobek, manažer vnější komunikace regionální rady Moravskoslezsko.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Areál získal vlek na hlavní, 350 metrů dlouhé sjezdovce. Bylo rovněž dobudováno umělé zasněžování a Andělská hora získala potřebné technické vybavení v podobě sněžných děl, dětského pásu a kolotoče, vyrostla rovněž technická budova pro zaměstnance i návštěvníky," upřesnil Sobek.

Rekonstrukce umožnila rozšířit služby areálu, jako jsou snowpark, běžecký měřený okruh, stojany na lyže, úschovny zavazadel nebo venkovní bufet, a spustit nové atraktivity - snowkiting, snowtubing, sáňkařskou dráhu, přírodní kluziště, mobilní fotící stěnu nebo trampolíny. Areál cílí na domácí návštěvníky, především rodiny s dětmi, a také zahraniční návštěvníky zejména z Polska.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama