Výstava v Obecním domě trhá rekordy. Máte poslední možnost k návštěvě

Praha - Stoletou historii Obecního domu v Praze si přišlo od konce října prohlédnout více než jedenáct tisíc návštěvníků. Dveře za posledním obdivovatelem umění se zavřou 31. ledna, přes mnohé žádosti se expozice nemůže prodloužit, uvedla ve středu za pořadatele Lucie Šustková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Na výstavu navazuje již další plánovaný výstavní program a současně vyprší výpůjční smlouvy k desítkám děl zapůjčených téměř dvacítkou uměleckých institucí a soukromých sběratelů," doplnila Šustková

Expozice představuje přes sto obrazů, kreseb, grafik, soch, architektonických plánů a designových objektů od více než dvou desítek umělců z období počátku dvacátého století, kteří jsou dnes divácky i sběratelsky velmi populární a oblíbení. Tak jako na výstavě před sto lety se i dnes setkávají ve výstavních sálech Obecního domu Otto Gutfreund s Františkem Ženíškem, Rudolf Adámek s Alfonsem Muchou, František Kobliha s Mikolášem Alšem či Jaroslav Horejc s Josefem Mařatkou.

Po mnoha letech se tak v Obecním domě uskutečnila velká samostatná expozice. "Návštěvnost a zájem veřejnosti o výstavu, na jejíž přípravu bylo nekonečně málo času, nás všechny hodně potěšil," řekl ředitel pražského Obecního domu Vlastimil Ježek.

"Výstava je spojením různých, někdy zcela protichůdných, výtvarných pohledů a přístupů. Spojení děl tak odlišných autorů, jako byli František Ženíšek a Josef Váchal nebo Alfons Mucha a Emil Filla, vytváří nový bohatší pohled na umění před první světovou válkou, ukazuje jeho mnoha vrstevnost a šíři," poznamenal kurátor výstavy Otto M. Urban.

U příležitosti výstavy "1912" byla Obecním domem ve spolupráci s nakladatelstvím Arbor vitae vydán katalog. Jeho editoři zvolili podobu mozaiky mapující rok 1912, který nebyl jen datem otevření pražského reprezentačního domu, ale i celé řady zajímavých událostí v Evropě i ve světě.

Témata: výstavy | Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama