Turistická sezóna startuje: Navštivte Chrám chmele a dejte pivu jméno!

Žatec - Žatecký areál Chrám chmele a piva dnes slavnostně zahájil turistickou sezonu. Chystá v ní nové desetistupňové pivo, jehož název může navrhnout veřejnost. ČTK o tom dnes informoval vedoucí instituce Jiří Vent.

Ilustrační foto

Lehčí, desetistupňové pivo by se mělo začít čepovat v květnu, vařit ho bude minipivovar, který je součástí Chrámu chmele a piva. Má poskytnout osvěžení v parných letních dnech. "Máme v plánu ho dodávat na koupaliště," řekl Vent. Pivo zatím nemá název, ten může až do konce března navrhovat veřejnost. Odborná porota pak rozhodne, který název je nejlepší. Podobným způsobem vznikne i etiketa, kterou budou moci lidé nakreslit na papíry v restauraci Chrámu chmele a piva. Vítěz bude odměněn 50 pivy.

Další novinka letošní sezony se týká místní restaurace. "Upravili jsme jídelníček, vaří se tu jen regionální jídla. K tomu každý měsíc pro zpestření připravujeme nějakou kuchyni, která má vztah k Žatci. Žije tu mnoho občanů, kteří přišli ze Slovenska, vaříme tedy například i slovenskou kuchyni. Máme tu rumunskou komunitu, na květen proto chystáme rumunský týden," řekl Vent.

Chrám chmele je poučný a zábavný komplex. Atraktivní náplň prohlídky zaujme široké spektrum návštěvníků. Během návštěvy tohoto turistického centra se Vám odhalí nejedno tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva.

Prohlídka začíná návštěvou Chmelového majáku. Do útrob vyhlídkové věže vás dopraví výtah, uvnitř kterého čeká první překvapení ve formě 3D animace. Na vrcholu věže se nachází vyhlídková plošina s rozhledem do žateckého regionu. Přístup na tuto plošinu je možný i po obvodovém schodišti. V koruně Chmelového majáku jsou též umístěna světla, která okolí oznamují slavnostní události v královském městě Žatec.

Následující je prohlídka Labyrintu, který se nachází v budově starého skladu chmele v sousedství Chmelového majáku. Na konci bludiště je ukryt poklad chmelařského regionu. Při opouštění této sekce dochází k poklesu hladiny adrenalinu na obvyklou úroveň. Velice zajímavou částí Chrámu je Chmelový orloj, jediný svého druhu na světě, který zaujme netradičním zpracováním, informuje server kudyznudy.cz.

Témata: Turisté | Pivo | pivovary
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje