Smutná zpráva: Řada hradů zůstává zavřená, není důvod k opaku

Praha - Nepříznivé počasí nedovolilo kastelánům na Bezdězu, Troskách nebo na Landštejně otevřít hradní brány během velikonočních prázdnin široké veřejnosti. Zpřístupnění hradů bude záviset na vývoji počasí, sdělila v pátek Mediafaxu Dita Roubíčková z Národního památkového ústavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Bezpečnost našich návštěvníků je prvním místě, a proto nechceme riskovat v těchto dnech vaše zdraví. Než roztaje sníh a led v prostorách hradu, tak bude hrad uzavřen," píše se na webových stránkách Bezdězu, do komůrky Oldřicha z Chlumu snad budou moci návštěvníci zavítat již o příštím víkendu.

Na Velikonoce nebudou otevřené ani Trosky. "Pouze při radikálním zlepšení počasí by se mohla brána otevřít v neděli či pondělí, ale zatím je uvnitř souvislá sněhová pokrývka a na schodištích na věže ledová krusta, stejně jako na přístupové cestě od parkoviště," odrazují od návštěvy hradní webové stránky.

Návštěvníky nepřivítá ani jihočeský hrad Landštejn, možná otevře na apríla nebo až další víkend.

Hrad Hazmburk je uzavřený až do odvolání.

Většina hradů ve správě Národního památkového ústavu již turistickou sezonu zahájila, na první jarní návštěvu láká například Sychrov.

Témata: hrady a zámky
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama