Smutná zpráva: Řada hradů zůstává zavřená, není důvod k opaku

Praha - Nepříznivé počasí nedovolilo kastelánům na Bezdězu, Troskách nebo na Landštejně otevřít hradní brány během velikonočních prázdnin široké veřejnosti. Zpřístupnění hradů bude záviset na vývoji počasí, sdělila v pátek Mediafaxu Dita Roubíčková z Národního památkového ústavu.

Ilustrační fotografie

"Bezpečnost našich návštěvníků je prvním místě, a proto nechceme riskovat v těchto dnech vaše zdraví. Než roztaje sníh a led v prostorách hradu, tak bude hrad uzavřen," píše se na webových stránkách Bezdězu, do komůrky Oldřicha z Chlumu snad budou moci návštěvníci zavítat již o příštím víkendu.

Na Velikonoce nebudou otevřené ani Trosky. "Pouze při radikálním zlepšení počasí by se mohla brána otevřít v neděli či pondělí, ale zatím je uvnitř souvislá sněhová pokrývka a na schodištích na věže ledová krusta, stejně jako na přístupové cestě od parkoviště," odrazují od návštěvy hradní webové stránky.

Návštěvníky nepřivítá ani jihočeský hrad Landštejn, možná otevře na apríla nebo až další víkend.

Hrad Hazmburk je uzavřený až do odvolání.

Většina hradů ve správě Národního památkového ústavu již turistickou sezonu zahájila, na první jarní návštěvu láká například Sychrov.

Témata: hrady a zámky

Související:

Právě se děje