Chystáte se na pálení čarodějnic? Poradíme vám, kam zajít

Praha - Máte v plánu oslavit poslední dubnový den zábavou u ohně? Je přece "pálení čarodějnic"! V deseti největších městech České republiky nebude dnes nouze o nejrůznější akce, které se k tomuto datu vážou. Vybrat si můžete od prostého opékání buřtů a písniček u ohně až po koncerty pod širým nebem.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Praha

Rozsáhlé oslavy příchodu měsíce lásky chystá hlavní město Praha. Ohně vzplanou prakticky v každé městské části. Čarodějnice se budou pálit například ve Kbelském parku, kde odstartuje program už ve dvě hodiny odpoledne a skončí až s příchodem půlnoci. Dětské odpoledne chystají také Žluté lázně, kde začne program pro děti už ve dvě hodiny odpoledne a skončí v devět večer, kdy na pódiu vystoupí skupina Walda Gang.

Vyrazit mohou Pražané také na pálení čarodějnic v Řepích, k Břevnovskému klášteru, do centrálního parku na Pankrác nebo do parku Václavka na Střížkově a také na Kampu. Kdo by chtěl večer strávit akčním způsobem, může zkusit bobovou dráhu na Proseku či U-rampu v Kolovratech.

Ovšem největší "slet" se již tradičně chystá na Ladronku. Celodenní akce pro dospělé a hlavně děti vypukne úderem třetí hodiny odpoledne. Na programu jsou koncerty, divadlo i soutěže či volba Miss čarodějnice. Dvoumetrová hranice vzplane v půl sedmé. Poprvé v osmileté historii pořádání této akce rozsvítí nebe nad Ladronkou krátce před desátou večer ohňostroj.

Ve středních Čechách se chystá akce v Mnichovicích na Šibeničním vrchu, kde si pro vás kromě pálení čarodějnic připravili grilování na terase, živou hudbu a dobré pivo. Děti ve Středočeském kraji přivítá slet čarodějnic na Městské hoře v Berouně. Bohatý program chystá Mladá Boleslav, tady ožije Krásná louka tancem, zpěvem a ohněm.

Kladno připravuje dvě akce, a to na městském stadionu Sletiště a také na zahradě Labyrintu. Ve Středočeském kraji přiletí čarodějnice rovněž do Tyršáku v Rakovníku a upálit se je chystají také v Brandýse nad Labem či v klubu Loděnice v Benátkách nad Jizerou.

Brno

Tradiční pálení ohňů se v moravské metropoli chystá v městské části Brno-Vinohrady. Akce pro děti i dospělé odstartuje v 15 hodin. Ve Slatině se bude od 16 hodin konat představení historické skupiny šermu Lucius, které budou doprovázet soutěže pro děti a na večer je připravená zábava i pro dospělé. Umělecky zaměření lidé by se měli vydat na setkání výtvarníků, uměleckých kovářů do Obřan.

Další možnosti najdou Brňané v parku na Kraví hoře, v Brně-Bohunicích či v hotelu Myslivna v Kohoutovicích.

Ostrava

Moravskoslezský kraj zve na pálení čarodějnic na hrad Starý Jičín. Tam čekají návštěvníky šermířské souboje či ukázka mučení inkvizicí. Další oslavy příchodu května chystá Slezsko-ostravský hrad, kde se lidé mohou těšit na karnevalový rej čarodějnic, hry a soutěže pro děti, živé kapely, bohaté občerstvení a mnoho další zábavy. V hlavním městě Moravskoslezského kraje se pálení čarodějnic odehraje v areálu restaurace Slezský dvůr, kde zahraje živá hudba - Duo Viktor a návštěvníci dostanou zdarma speciální lektvar.

Plzeň

Skvělou příležitost nabízí plzeňská zoo, která v úterý a ve středu pořádá na statku Lüftnerka dvě akce. Čarodějnice a čarodějové v maskách mají vstup do zoologické a botanické zahrady od 14 hodin zdarma a každá desátá maska dostane zvláštní odměnu. Děti se mohou těšit na naučnou stezku říší nadpřirozených bytostí a pohádek, soutěž o nejlepší čarodějnickou masku, zkoušku čarodějnických dopravních prostředků a posléze společné posezení u táboráku s opékáním špekáčků za odměnu.

Olomouc

Na severu Moravy se budou čarodějnice upalovat od 16 hodin v Korunní pevnůstce. Děti se mohou těšit na pestrý doprovodný program, malování na obličej, stezku se zdoláváním úkolů či diskotéku. Večer o půl desáté vystoupí Cirkus LeVitare a půl hodiny poté ozáří oblohu první rakety ohňostroje.

Další vybrané akce v největších městech republiky

Ústí nad Labem - Pálení čarodějnic v letním kině. Hosté večera budou česká skupina Toxique a účinkující z muzikálu Děti ráje.
Hradec Králové - Rej čarodějnic v Nechanicích, Festivalpark v Hradci Králové,
Pardubice - Perníková chaloupka pod Kunětickou horou
České Budějovice - Slet čarodějnic u kulturního domu Slavie

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jede se do Afriky. ZOO Dvůr Králové otevřela safari, začíná hlavní sezona

19.04.2019 17:35 Aktualizováno ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes otevřením areálů afrického a lvího safari zahájila hlavní letní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama