Zlínská ZOO Lešná chystá neobvyklé novinky

Zlín - Zlínská zoo chystá pro letošní rok dvě novinky, bude otevřena nová průchozí voliéra pro supy a mangusty a děti budou moci lézt díky speciálním průlezkám po stromech. V pondělí o tom informovala mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Přidejte svůj názor

ZOO Zlín Lešná

Lanové centrum bude malým návštěvníkům k dispozici v květnu. Současný dětský koutek v australské oblasti zoo se podle Bujáčkové změní k nepoznání. Podstatně se rozšíří až do prostor bývalé jízdárny, vzniknou nové dětské prolézačky, rozšířeny budou také restaurační služby a venkovní posezení. "Nejvýznamnější atrakcí celého prostoru bude určitě nové dětské lanové centrum. Lanové prolézačky budou umístěny na kmenech, děti si tak lehce vyzkoušejí svou obratnost, odvahu i to, jak se vlastně žije zvířatům na stromech," konstatovala Bujáčková.

Další novinkou pak bude otevření nové expozice, jejíž součástí je i průchozí voliéra pro supy a mangusty. Její výstavba začala na konci září 2008 a mrchožrouti spolu s dalšími drobnými africkými šelmami se tam přestěhují koncem dubna.

"Voliérou budou návštěvníci procházet po dřevěné lávce, díky které uvidí její obyvatele z bezprostřední blízkosti. Dobrodružné povahy určitě ocení visutou lávku nad potokem, která umožní příchod do voliéry od nedávno otevřené expozice plameňáků růžových," upřesnila mluvčí. Dodala, že významnou součástí bude i vzdělávací expozice, která představí chovatelské aktivity zlínské zoo, aktivity zoologických zahrad zaměřené na ochranu supů ve volné přírodě, život supů a jejich důležitou úlohu v přírodním ekosystému. Expozici zatraktivní také ukázky přírodnin od supího vejce přes jeho dráp až po supí hlavu. Pro veřejnost bude expozice na pomezí africké a asijské oblasti oficiálně zpřístupněna v červnu.

Témata: zoo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama