Je libo nudle se švábí omáčkou? Pak zavítejte do pražské ZOO

Praha - V pražské zoo se dnes budou podávat pochoutky připravené z hmyzu. V rámci Dne hmyzožravců se chystá i speciální komentované krmení zvířat, která si na hmyzu také pochutnávají, například hrabáčů nebo chameleonů.

Přidejte svůj názor

Zoo Praha

Návštěvníci se dnes mohou těšit například na nudle se švábí omáčkou, moučné červy na česneku nebo sarančata v sezamovém trojobalu. Jedlý hmyz budou pracovníci zoo připravovat ve spolupráci se studenty přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří tyto pokrmy bohaté na bílkoviny propagovali už na svém nedávno gastronomickém festivalu.

V rámci komentovaných prohlídek se mohou návštěvníci dozvědět, jaký hmyz s oblibou svačí třeba gekončík nebo ještěr trnorep.

Hmyz byl bezpochyby důležitým zdrojem potravy i pro předky člověka. I dnes hmyz sbírají a jedí lidé v mnoha kulturách. V Mexiku se na vesnických trzích prodávají sušená sarančata. Mají vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku, lze je osmažit nebo smíchat s masem či rozemlít s moukou při přípravě tortil.

Na Nové Guineji jsou za delikatesu považovány larvy tesaříků, vaří se anebo opékají nad ohněm. Na dlouhém seznamu jedlého hmyzu najdeme mravence, včely, termity, housenky, vodní ploštice, larvy brouků, mouchy, cvrčky, cikády, nymfy vážek a další.

S jejich konzumací se lze setkat v Austrálii, Africe, Jižní Americe, na blízkém i dálném Východě. Evropané, Američané a další potomci evropských kultur jsou tak patrně jediní, pro které je hmyz jako jídlo tabu, píše server hmyz.net

Témata: ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejpohádkovější hrad v Česku? Ve skutečnosti zámek, sloužil i jako vězení…

22.09.2018 22:08 Aktualizováno Kdo by si nevybavil slavnou pohádku Zdeňka Trošky O Jasněnce a létajícím ševci, která již před 30…

Zajímavá místa Česka: Bájná hora Blaník a nejmenší CHKO v České republice

16.09.2018 06:50 Chráněná krajina oblast Blaník je nejmenší CHKO v České republice, přitom se může pochlubit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama