Je libo nudle se švábí omáčkou? Pak zavítejte do pražské ZOO

Praha - V pražské zoo se dnes budou podávat pochoutky připravené z hmyzu. V rámci Dne hmyzožravců se chystá i speciální komentované krmení zvířat, která si na hmyzu také pochutnávají, například hrabáčů nebo chameleonů.

Přidejte svůj názor

Zoo Praha

Návštěvníci se dnes mohou těšit například na nudle se švábí omáčkou, moučné červy na česneku nebo sarančata v sezamovém trojobalu. Jedlý hmyz budou pracovníci zoo připravovat ve spolupráci se studenty přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří tyto pokrmy bohaté na bílkoviny propagovali už na svém nedávno gastronomickém festivalu.

V rámci komentovaných prohlídek se mohou návštěvníci dozvědět, jaký hmyz s oblibou svačí třeba gekončík nebo ještěr trnorep.

Hmyz byl bezpochyby důležitým zdrojem potravy i pro předky člověka. I dnes hmyz sbírají a jedí lidé v mnoha kulturách. V Mexiku se na vesnických trzích prodávají sušená sarančata. Mají vysoký obsah bílkovin a nízký obsah tuku, lze je osmažit nebo smíchat s masem či rozemlít s moukou při přípravě tortil.

Na Nové Guineji jsou za delikatesu považovány larvy tesaříků, vaří se anebo opékají nad ohněm. Na dlouhém seznamu jedlého hmyzu najdeme mravence, včely, termity, housenky, vodní ploštice, larvy brouků, mouchy, cvrčky, cikády, nymfy vážek a další.

S jejich konzumací se lze setkat v Austrálii, Africe, Jižní Americe, na blízkém i dálném Východě. Evropané, Američané a další potomci evropských kultur jsou tak patrně jediní, pro které je hmyz jako jídlo tabu, píše server hmyz.net

Témata: ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uvítejte Nový rok „mezi hvězdami". Vyrazte do brněnského planetária

30.12.2018 17:55 Oslavte Nový rok „mezi hvězdami". Na Kravák, jak Brňáci familiárně říkají Kraví hoře, lze vyrazit i…

Čekání na Ježíška zkrátí dětem bruslení i zoo, zvířatům můžete přinést…

24.12.2018 08:32 Čekání na štědrovečerní večeři, příchod Ježíška a rozbalování dárků mohou dnes rodiče dětem zkrátit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama