Vzácné mládě tygra se má čile k světu. Kdy ho ZOO Praha ukáže?

Praha - Vzácný tygr sumaterský narozený v červenci v pražské zoo prospívá dobře, návštěvníci jej ale uvidí nejdřív v listopadu. Kvůli jeho narození se totiž oddálila rekonstrukce pavilonu kočkovitých šelem, který byl poničen při letošních povodních.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Malý tygří samec se narodil 28. července samici Surami a samci Falcovi. "Vzhledem k červnovým událostem, kdy byla Surami spolu s Falcem kvůli povodni evakuována do ubikace tygrů ussurijských v horní části zoo a vystavena velké zátěži při uspání a následnému stresu z neznámého prostředí, jsme velmi rádi, že vše zatím probíhá bez komplikací," uvedla vrchní chovatelka kočkovitých šelem Věra Makovská.

Podle chovatelů se má skoro čtyřkilové mládě čile k světu  a pomalu už začíná vylézat z porodní boudy. Do venkovního výběhu začne chodit zhruba v listopadu, a návštěvníci ho tak možná uvidí ještě před otevřením interiérů pavilonu. "Bude záležet, zda bude šikovný a schopný následovat matku," uvedla vrchní chovatelka kočkovitých šelem Věra Makovská.

Tygr sumaterský je nejmenším z pěti poddruhů tygra a patří ke kriticky ohroženým druhům. Žije pouze na ostrově Sumatra v Indonésii. V tamních rezervacích zbývá jen něco málo přes 400 jedinců. V zoologických zahradách Evropy žije kolem 100 zvířat. Odchovy v zajetí jsou stále raritou.

Na samý pokraj vyhubení tygry přivedlo nejen ničení jejich životního prostředí, ale i intenzivní lov. Tygří kosti i jiné části tygřího těla jsou velice ceněným lékem v tradiční čínské medicíně, používaným například při léčbě revmatismu.

Témata: ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kroměříž se pyšní místem, které obdivuje celý svět

04.11.2018 20:38 Aktualizováno Původně zde stával biskupský dvorec, který se po čase změnil v pevný hrad. Ten se později proměnil…

Orloj nemá pouze Praha. Na tom olomouckém se podepsali komunisté

24.10.2018 18:40 Aktualizováno Když se řekne pojem „orloj“, každý si jistě vybaví slavný pražský orloj na Staroměstské radnici.…

100 let republiky: Oslavujte velkým výletem vlakem

17.10.2018 12:37 České dráhy připravily ve spolupráci s organizátory národních oslav 100 let republiky na výroční…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama