Vzácné mládě tygra se má čile k světu. Kdy ho ZOO Praha ukáže?

Praha - Vzácný tygr sumaterský narozený v červenci v pražské zoo prospívá dobře, návštěvníci jej ale uvidí nejdřív v listopadu. Kvůli jeho narození se totiž oddálila rekonstrukce pavilonu kočkovitých šelem, který byl poničen při letošních povodních.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Malý tygří samec se narodil 28. července samici Surami a samci Falcovi. "Vzhledem k červnovým událostem, kdy byla Surami spolu s Falcem kvůli povodni evakuována do ubikace tygrů ussurijských v horní části zoo a vystavena velké zátěži při uspání a následnému stresu z neznámého prostředí, jsme velmi rádi, že vše zatím probíhá bez komplikací," uvedla vrchní chovatelka kočkovitých šelem Věra Makovská.

Podle chovatelů se má skoro čtyřkilové mládě čile k světu  a pomalu už začíná vylézat z porodní boudy. Do venkovního výběhu začne chodit zhruba v listopadu, a návštěvníci ho tak možná uvidí ještě před otevřením interiérů pavilonu. "Bude záležet, zda bude šikovný a schopný následovat matku," uvedla vrchní chovatelka kočkovitých šelem Věra Makovská.

Tygr sumaterský je nejmenším z pěti poddruhů tygra a patří ke kriticky ohroženým druhům. Žije pouze na ostrově Sumatra v Indonésii. V tamních rezervacích zbývá jen něco málo přes 400 jedinců. V zoologických zahradách Evropy žije kolem 100 zvířat. Odchovy v zajetí jsou stále raritou.

Na samý pokraj vyhubení tygry přivedlo nejen ničení jejich životního prostředí, ale i intenzivní lov. Tygří kosti i jiné části tygřího těla jsou velice ceněným lékem v tradiční čínské medicíně, používaným například při léčbě revmatismu.

Témata: ZOO Praha | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ZOO Liberec musí přepsat své dějiny. Je starší, než se uvádělo

21.02.2019 14:58 Liberecká městská zoo je starší, než se dosud oficiálně uvádělo. Letos původně chtěla nejstarší zoo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama