ZOO Děčín má nový pár šelmiček, po kočkování už spolu spí. VIDEO

Děčín - Zoologická zahrada Děčín má nový pár koček rybářských. K samci, kterého zahrada získala z Francie, minulý týden přibyla samice ze Švédska. Podle zoologa Romana Řeháka už se obě zvířata přes vzájemnou počáteční nedůvěru sžila.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Děčínská zoo kočky rybářské chovala už v minulosti, uhynuly už ale stářím. "Letos nám uhynula kočka. My jsme pak sehnali díky koordinátorovi chovu tento pár," uvedl Řehák. Oběma zvířatům jsou podle něj zhruba dva roky.

První den společného pobytu koček v děčínské zoo se podle Řeháka neobešel bez náznaku konfliktu. "Bylo to trošku ostřejší kočkování. Kočka si lehla na zem, kocour ji obcházel, snažil se k ní jít, dokonce tam byl i náznak toho, že ji chtěl kousnout do nohy," popsal. Samice ale podle něj dokázala dát v pravý čas najevo svou podřízenost. "Druhý den už společně spali v ubikaci bez problému. A teď naopak kočka začíná být vůči samci dominantnější," doplnil.

Kočka rybářská je menší asijská kočkovitá šelma dorůstající váhy až 14 kilogramů. Dožívá se věku až dvanácti let. Žije převážně v bažinatých oblastech, které jí poskytují dostatek potravy, případně na březích vodních toků. Bohužel její závislost na takto specifickém prostředí je jednou z příčin jejího mizení ve volné přírodě - vysoušení močálů. Zároveň je lovena pro maso a kožešinám.

Dokáže skvěle plavat, potápět se, lovit ryby. Při tom všem jí pomáhají plovací blány mezi prsty předních končetin a také fakt, že i zatažené drápy neustále vyčnívají z pochev. Kočka rybářská je totiž nedokáže zatáhnout úplně. Podívejte se na video.

Loading...
Témata: Zoo Děčín | Zvířata | zoo
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jede se do Afriky. ZOO Dvůr Králové otevřela safari, začíná hlavní sezona

19.04.2019 17:35 Aktualizováno ZOO Dvůr Králové nad Labem dnes otevřením areálů afrického a lvího safari zahájila hlavní letní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama